šipky

Sedláček na mistrovství Evropy pořádně trápil Smithe. Nakonec těsně prohrál

Po dlouhé době se na televizním turnaji představil Karel Sedláček. V 1. kole mistrovství Evropy měl ale těžký los, čekala ho světová čtyřka Michael Smith. S ním svedl český šipkař parádní a vyrovnaný souboj, jenže nakonec prohrál 4:6.

Karel Sedláček vstoupil do zápasu se Smithem naprosto parádně. Využil zaváhání anglického favorita a hned první šipkou na top zavřel. Jenž i on vzápětí o výhodu prvních tří šipek přišel a bylo srovnáno. I nadále ale byli hráči úspěšnější na příjmu. Zlej Kája poprvé v zápase trefil ve třetím legu maximum a následně opět zavřel první šipkou.

Ve čtvrté legu potřeboval Sedláček udržet podání, což se mu podařilo i díky poměrně vysokým náhozům a když opět zavřel první šipkou, dostal se do vedení 3:1. Servis si ale udržel i Bully Boy, jenž následně sebral českému borci podání a začínalo se prakticky od nuly.

Související obsah

​V sedmém legu byl Sedláček blízko dalšímu brejku. Měl tři šipky na zavření, které ale netrefil a Smith to potrestal. Následně ale rodák z Červeného Kostelce opět srovnal krok a další leg začal 180. Jenže začal chybovat, čehož světová čtyřka využila a odskočila do vedení 5:4.

Poté už to Smith dotáhl. Sedláčkovi zbývalo na terči 84 a chtěl zavírat čistým středem. Jenže trefil pouze malý, Smith následně zavřel a z postupu do osmifinále se raduje anglický šipkař.

Výsledky 1. kola mistrovství Evropy:

D. van Duijvenbode – M. Razma 6:3
R. Searle – M. Lukeman 6:5
D. Noppert – A. Gilding 6:3
R. Cross – J. Wade 5:6
L. Humphries – K. Ratajski 6:4
N. Aspinall – J. Rock 5:6
M. Smith – K. Sedláček 6:4
D. Heta – V. Van der Voort 2:6

Šipkařské World Grand Prix ovládl Michael van Gerwen:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události