Slovácko srdnatě bojovalo, ale nakonec padlo a v pohárech končí

Zápas mezi Kolínem a Slováckem | Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalové Slovácko dohrávalo na svátek 28. října utkání Evropské konferenční ligy proti německému Kolínu. Tým Martina Svědíka hrál srdnatě, ale nakonec proti bundesligovému celku prohrál brankou z penalty. Jednu Nguyen dokonce chytil.

Původně se mělo hrát ve čtvrtek večer, ale kvůli mlze byl zápas přesunut na sváteční den na 13:00. Slovácko drželo s bundesligovým soupeřem krok, ale nedařilo se mu dostávat do střeleckých pozic. Hosté byli aktivnější na míči. Největší šanci prvního poločasu měl Doski, který z úhlu hlavičkoval do tyčky.

Na startu druhého poločasu byla po zákroku Michala Trávníka písknuta velmi sporná penalta, ke které se postavil Florian Kainz. Tomu se ale nepovedlo prostřelit Filipa Nguyena. Po hodině hry krásně zakončoval Petržela, míč však letěl nad branku. O dvě minuty šel Petržela s Mihálikem na jediného obránce, ale ten zakročil.

Rozdílový moment přišel na začátku poslední desetiminutovky, kdy rozhodčí nařídil penaltu proti Slovácku. K pokutovému kopu se postavil slovenský záložník Ondrej Duda, který se prosadil střelou k levé tyčce. Potvrdit výhru mohl Schirí, ale ten trefil tyčku.

Domácím nakonec nevyšel závěrečný tlak a po smolné domácí prohře již nemají šanci na postup ze základní skupiny Evropské konferenční ligy. Jediným českým týmem, který má tak šanci na poháry na jaře, je pražská Slavia. Ta ale postup nemá ve svých rukou.