šipky

Zaváhání favoritů na ME! V prvním kole končí van Gerwen i Price

V dortmundské Westfalenhalle pokračuje mistrovství Evropy v šipkách, kde se logicky ukazují ty největší hvězdy současných šipek. A v pátek se odehrála hned dvě obrovská překvapení, už v prvním kole totiž vypadla současná světová dvojka Gerwyn Price a trojka Michael van Gerwen.

Price byl jedním z největších favoritů na výhru na evropském šampionátu v německém Dortmundu. Kdo by ale čekal, že se velšská hvězda s turnajem rozloučí již v prvním kole. Nejspíše to nečekal ani jeho soupeř, který je na konci sedmé desítky žebříčku. 

Price měl v utkání s Rodriguezem sice o něco lepší průměr na tři šipky (94,71), ale ani to mu nestačilo. Oba hráči si drželi svůj servis, a to až do sedmého legu. V něm Price nezavřel 56 a Rakušan nekompromisně trestal. 

Zavřel totiž 92 a v následném legu svůj počin potvrdil zvládnutým servisem. Priceovi se sice povedlo snížit, ale Rodriguez pokračoval ve skvělém výkonu a zápas zakončil zavřením 100. Do druhého kola tak proskočil 67. hráč světa, který vyzve Petera Wrighta.

Související obsah

Hned poté šel do akce největší favorit turnaje Michael van Gerwen, který šel proti Britovi Dobeymu. 26. hráč světového žebříčku předvedl naprosto skvělý výkon, průměr na tři šipky měl přesně na 100 bodech na tři šipky. V prvních čtyřech lezích to bylo vyrovnané, ale pak to přišlo. 

​Chris Dobey v páté hře nizozemskou legendu brejknul a byl blízko k nečekanému postupu. Mighty Mike se ale zvedl a vyhrál tři legy v řadě, čímž se dostal do vedení 5:4. Ani to ale britského bojovníka nezastavilo. Nejdříve srovnal a v posledním legu si pomohl maximem, aby poté zavřel 84 a postoupil do druhého kola. 

Páteční program ME v šipkách: 

Dave Chisnall – Stephen Bunting 6:0
Dimitri Van den Bergh – Daryll Gurney 6:2
Joe Cullen – Ross Smith 4:6
José de Sousa – Martin Schindler 6:1
Peter Wright – Ryan Meikle 6:2
Gerwyn Price – Rowby John Rodriguez 4:6
Michael van Gerwen – Chris Dobey 5:6

Akce se účastnil také Karel Sedláček, který těsně prohrál s favorizovaným Smithem: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události