Fotbal

Po mlze na Slovácku další trable. Kolínu onemocněl kozel, má rýmu

Po mlze na Slovácku další trable. Kolínu onemocněl kozel, má rýmu
Kozel fotbalového Kolína | Zdroj: Profimedia.cz

Bundesligový Kolín prožívá opravdu turbulentní týden. Ve čtvrtek měl hrát na Slovácku, ale kvůli mlze se hrálo až v pátek po obědě. Již v neděli Kolín čeká ligové utkání s Hoffenheimem, kde ale bude chybět klubový maskot – kozel Hennes IX. Ten je prý nachlazený.

Slavný Hennes IX. působí na každém domácím zápasu fotbalového Kolína nad Rýnem nepřetržitě od roku 2019. Nahradil svého předchůdce Hennese VIII., který byl pro klub jakýmsi talismanem. Vloni však kozel musel být bohužel uspán. 

Jeho nástupce nyní bude chybět v zápase proti Hoffenheimu, důvodem je rýma. Více se ale fanoušci bát nemusí. "Není to nic vážného, ​​Hennes je jen nachlazený. Vede si lépe než minulý týden, ale stejně jako sportovci zůstávají doma, když jsou nemocní, uděláme to samé s Hennesem. Měl by si odpočinout a zotavit se v krásné kolínské zoo," vysvětloval pečovatel Bernd Marcordes.

Související obsah

Hennes IX. je při každém utkání u postranní čáry a sleduje zápasy svého týmu, výjimkou byla pandemie koronaviru, kdy zvířata na stadionech byla zakázána. U bundesligového celku se jedná o velkou tradici, kozel je dokonce vyobrazen i v klubovém znaku. 

Kolínu se na začátku sezony povedlo vyhrát na půdě Schalke:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události