Real Madrid překvapivě ztratil, doma neporazil předposlední Gironu

Atlético Madrid, Sevilla a nyní Real Madrid. Ve 12. kole španělské ligy nevyhráli tři velcí favorité, naposledy nedokázal vyhrát Bílý balet. S předposlední Gironou remizoval jen 1:1, přesto je v čele LaLigy.

Bílý balet byl v zápase s předposlední Gironou obrovským favoritem. Již ve druhé minutě mohl skórovat Modrič, ale branku se mu nepovedlo trefit. Ve 23. minutě střílel do brankové konstrukce Rodrygo. A tyto neproměněné šance nakonec Real Madrid stály vítězství.

Na konci poločasu mohl otevřít skóre hostující Herrera, ale trefil pouze břevno. První branka nakonec přišla 20 minut před koncem druhého poločasu, Vinícius Júnior dostal míč do prázdné branky a nastavil jen nohu. O deset minut později ale vzhledem k ruce Asensia kopala Girona penaltu.

Postavil se k ní Christhian Stuani, který zamířil k levé tyčce. A zajistil tak Gironě nadějný výsledek. V poslední minutě základní hrací doby dal sice gól Rodrygo, ale ten nebyl uznán, protože Brazilec zakončoval v době, kdy měl brankář míč ve své moci. Následně byl vyloučen Kroos a Real Madrid už branku nedal. Ligu vede o bod před Barcelonou.