šipky

Překvapení na ME šipek! Vítězem majoru je Ross Smith, porazil svého jmenovce

Německý Dortmund byl svědkem velkého šipkařského překvapení. Na mistrovství Evropy se konalo finále Smithů, které ovládl méně známější Ross. Pro Michaela to byla náročná porážka, už poosmé totiž v majorovém finále padl.

Do finále se dostali jmenovci Smithové. Známější Michael je známý pro to, že patří mezi nejlepší na světě, ale nikdy se mu nepovedlo vyhrát velký turnaj. Druhým finalistou byl Ross, kterému se povedlo vyřadit například světovou jedničku Petera Wrighta. 

Zápasový outsider Ross Smith začal naprosto neuvěřitelně a potvrzovala se noční můra Michaela Smitha, který všechny finále prohrává. Brzy přišly dva brejky a Ross Smith vedl 3:0. Michael ale srovnal na 3:3 a hrálo se od začátku. 28. hráč světa přesto šel poté do vedení 7:4.

Související obsah

Čtvrtý hráč aktuálního žebříčku poté opět snížil na rozdíl jediného legu, aby Ross Smith v napínavém závěru potvrdil své podání a šel do trháku 10:8. Následně předvedl dobrý brejk a mohl se radovat z prvního majoru v kariéře.

Pro Michaela Smitha to byla opět srdcervoucí porážka, prohrál totiž osmé majorové finále ve své kariéře. Naopak Ross Smith na dortmundský turnaj nejspíše nikdy nezapomene. Smith zavřel v obou případech 25 přes double 8. 

Finále ME v šipkách: 

Michael Smith – Ross Smith 8:11
Průměr na tři šipky: 100,47 – 101,32
180 bodů: 8 – 8 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události