Neuvěřitelná série je u konce. Toni Kroos viděl první červenou kartu v kariéře

Německý reprezentační záložník Toni Kroos byl v neděli večer poprvé ve své profesionální kariéře vyloučen. Červené kartě se úspěšně vyhýbal 739 zápasů, ale v tom 740. to přišlo, když v nastavení druhého poločasu fauloval, čímž si vysloužil druhou žlutou kartu v zápase, načež následovala pochopitelně červená. Real Madrid v tomto utkání překvapivě remizoval s Gironou 1:1.

Toni Kroos patří mezi nejdisciplinovanější hráče ve fotbalovém světě. V 740 zápasech dostal pouze 91 žlutých karet a na první červenou si musel počkat až do svých 32 let. Přišlo to v ligovém utkání proti Gironě. Poprvé jej rozhodčí napomenul v 55. minutě, když na polovině hřiště nasadil stoličku Coutovi a rozhodčí Lopez tasil žlutý kartonek.

K samotnému vyloučení došlo v první minutě nastavení druhého poločasu, když se Real Madrid hnal za vítězným gólem. Ve snaze získat míč rychle zpět zajel Kroos do Aleixe Garcii příliš ostře, za což si vysloužil druhou žlutou kartu a zamířil předčasně do sprch.

​Real Madrid nakonec na domácím hřišti s Gironou pouze remizoval 1:1, čímž si připsal druhou ztrátu v sezoně. I přes to se ale drží na čele LaLigy. Pro hosty měl získaný bod cenu zlata, jelikož se díky němu posunuli ze sestupových vod na 16. pozici. Před Sevillou, Getafe a Cádizem jsou ale jen díky lepšímu skóre. Na posledním místě je Elche, které na zmíněnou čtveřici ztrácí šest bodů.