Fanoušci Interu Milán opustili při zápase stadion. Násilím k tomu nutili i ostatní

Fanoušci Interu Milán | Zdroj: Profimedia

Mnoho fanoušků Interu Milán během poločasové přestávky sobotního zápasu proti Samdorii opustilo stadion. Došlo k tomu poté, co se dozvěděli, že bývalý vůdce jejich ultras Vittorio Boiocchi byl poblíž svého domova zavražděn. Odchodem chtěli uctít jeho památku, ale podle výpovědi některých fanoušků nutili násilím i další, kteří chtěli zápas dokoukat do konce.

Interu Milán se v poslední době daří. Po rozpačitém začátku sezony dokázal postoupit do osmifinále Ligy mistrů a v italské lize vyhrál poslední čtyři zápasy. Nejinak tomu bylo i v sobotu proti Sampdorii, kdy se svěřenci trenéra Inzaghiho radovali z výhry 3:0.

Ve druhém poločase tohoto utkání ale tribuny značně prořídly. Spoustu fanoušků se rozhodlo opustit stadion, aby tím vzdalo úctu zavražděnému Vittoriu Boiocchimu, který byl chvíli před tím usmrcen dvěma muži poblíž svého domu. Boiocchi byl dlouhá léta vedoucím mužem ultras Interu Milán, ale také má za sebou temnou minulost. Celkově si ve vězení odseděl 26 let za mezinárodní obchod s drogami, nošení a nezákonné držení zbraní, loupeže, únosy a krádeže.

Hodně příznivců ale odmítlo stadion opustit a chtělo zápas dokoukat do konce. To se druhé skupině nelíbilo a použila násilí. "Viděl jsem, jak přede mnou někdo dostal pěstí, protože chtěl uplatnit své posvátné právo sledovat zápas. Doufám, že klub podnikne potřebné kroky," napsal na sociální sítě jeden z fanoušků. "Je to jedna z nejčernějších chvil mezi organizovanými fanoušky a klubem v novodobé historii Interu Milán," napsal další z nich.

​Inter Milán se díky čtvrtému vítězství v řadě posunul na páté místo v tabulce. Na vedoucí Neapol ztrácí po dvanácti odehraných zápasech osm bodů, ale od druhého místa jej dělí už jen pouhé tři body.