NHL

Spletl si snad bránu? Útočník Anaheimu tvrdě prostřelil vlastního gólmana

V hokejové NHL občas padají nevšední góly, ale ten z nočního kalifornského derby mezi San Jose a Anaheimem patří mezi ty nejbizarnější. Jakob Silfverberg totiž při pokusu o bránění Tima Meiera vyslal vydařenou střelu nad brankářův beton. Bohužel pro něj a celý jeho tým šlo o vlastního brankáře.

Noční zápas mezi San Jose Sharks a Anaheimem Ducks nabídl deset gólů a rozuzlení až v samostatných nájezdech, ale nejvíce zaujala osmá branka zápasu. Jako její autor je v zápisu uveden Timo Meier, ale jen díky tomu, že vlastní góly se v NHL nepřipisují a jako střelec je psán vždy poslední hráč, který se dotkl puku, z týmu jenž "docílil" branky.

Švýcarský útočník během druhé třetiny dal přesilovkový gól na 3:3, načež se hosté díky Stromeově brance opět dostali do vedení. Meier se o pár sekund později řítil na branku Kačerů, když došlo ke kurióznímu momentu. Útočník San Jose se snažil po pravé straně protáhnout podél Jakoba Silfverberga a měl rychlostní převahu. Švéd proto chtěl odpálit puk kamkoliv pryč z dosahu Meiera, jenže si vybral špatné místo. Omylem totiž vyslal nebezpečnou ránu nad beton vlastního brankáře Stolarze. Ten střelu od vlastního hráče nečekal, zareagoval pozdě a jeho zákrok už byl zbytečný.

​Timo Meier tak zapsal jeden ze svých nejjednodušších gólů v kariéře, ale Silfverberg nakonec nezůstal smutným hrdinou. Zápas za stavu 5:5 dospěl do prodloužení a poté i do samostatných nájezdů, kde jeho spoluhráči Zegras a Terry zajistili Anaheimu cenné vítězství.