šipky

"Věčně druhý" Smith promluvil: Jednou to zlato budu mít, vzkazuje šipkař

Jeden z nejlepších šipkařů na světě Michael Smith prolomil mlčení po překvapivé prohře ve finále mistrovství Evropy. Prvenství mu opět uteklo, ale Angličan neklesá na mysli. "Buď vyhraješ nebo prohraješ. Jednou to zlato budu mít," vzkazuje.

Patří k nejlepším na světě, ale šipkařské štěstí ho v nejdůležitějších chvílích opouští. Tak by se dala shrnout kariéra Michaela Smitha. Je sice čtvrtým hráčem světa, ale ještě nikdy nevyhrál velký turnaj, byť ve finále stál už osmkrát. A stejně tak tomu bylo o víkendu na mistrovství Evropy v Dortmundu, kde prohrál ve finále se svým méně slavným jmenovcem, dvacátým hráčem světa Rossem Smithem 8:11.

Po osmém selhání v majorovém finále se Smith na chvíli odmlčel. Čtyři dny po turnaji se ale fanouškům přihlásil s pozitivním vzkazem. "Opět to nebyl výsledek, jaký jsme všichni chtěli," píše Bully Boy a pokračuje: "Bohužel, takový je svět, ve kterém žijeme – vyhraješ nebo prohraješ. Existují olympionici, kteří jsou nadšení z umístění v top desítce, bronzu nebo stříbra. Na mě to zlato pořád ale čeká."

"Jsem ale pyšný na jednu věc, a to, jak rychle se dokážu oklepat z prohry a připravit se na další turnaj. Jednou se mi všechen ten pot a slzy vyplatí. Vím, že jsem jeden z nejtvrději pracujících a nejkonzistentnějších hráčů vůbec a jednou to zlato budu mít a i mnoho dalších."

Související obsah

​Smith si letos zahrál finále World Darts Championship, UK Open a Evropského šampionátu. A ačkoli mu titul mistra Evropy unikl, na kontě má přesto několik letošních úspěchů. Pětkrát ovládl turnaj PDC a ještě před koncem sezony stanovil nový rekord. Pověstnou "180" (pozn. red. - maximální bodový zisk na tři šipky, 3 x triple 20) v roce 2022 naházel už celkem 641krát, což se za kalendářní rok ještě žádnému jinému šipkaři nepovedlo. Doposud rekord držel Michael van Gerwen, kterému se to v roce 2018 podařilo 639krát. Smith bude mít navíc šanci rekord zvýšit na nadcházejícím Grand Slam of Darts.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události