Barák zářil v Evropské konferenční lize. Proti Rize má gól a asistenci

Antonín Barák se raduje z prvního gólu v dresu Fiorentiny | Zdroj: Profimedia

Na čtvrteční večer bude Antonín Barák rád vzpomínat. V zápase Evropské konferenční ligy proti klubu Riga FC hned v úvodu vstřelil branku a později přidal i asistenci. Pomohl tak k výhře Fiorentiny 3:0, ale na první místo to nakonec nestačilo.

V rámci závěrečných utkání skupinové fáze Evropské konferenční ligy se utkaly Riga FC s Fiorentinou. Za hosty nastoupil v základní sestavě Antonín Barák. Hned v 7. minutě se mohl radovat z branky. Po centru ze strany se prosadil hlavou a otevřel skóre zápasu.

Druhý gól padl ve 45. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil Arthur Cabral. Ten se dostal k míči po krásném prodloužení patičkou od Baráka. Fiorentina stihla do poločasu přidat ještě třetí branku, když se trefil Saponara. Ve druhém poločase se už skóre neměnilo. A to přesto, že Riga měla velkou šanci v 72. minutě, kdy právě Barák neuhlídal Lipuščeka. Ten se však neprosadil a zápas skončil 3:0 pro italský tým.

​V zápase se objevil i druhý český hráč. Za domácí Rigu si zahrál obránce Petr Mareš. Ten se sice nevešel do základní sestavy, ale už ve třetí minutě střídal zraněného Dubru. Na hřišti však nezůstal až dokonce zápasu, v 59. minutě byl vystřídán. Závěrečný hvizd si na hřišti neužil ani Antonín Barák. Toho střídal v 76. minutě Maleh.

Fiorentina měla už před zápasem jistý postup, ale hrála ještě o první místo, ze kterého se postupuje rovnou do osmifinále, druhé místo zaručuje pouze šestnáctifinále. Viola by ale musela uhrát více bodů, než turecký Basaksehir proti Hearts. Jelikož Turci si pohlídali výhru 3:1, na Barákův tým zbylo jen druhé místo.