Hokej

Tým NHL je na prodej. Stěhovat se nebude, zájem má hollywoodský herec

Tým NHL je na prodej. Stěhovat se nebude, zájem má hollywoodský herec
Canadian Tire Centre - Stadion Ottawy Senators | Zdroj: Profimedia

Vedení hokejového klubu Ottawa Senators oznámilo, že tento kanadský tým, hrající NHL, bude na prodej. Tradiční hokejová destinace by o svůj tým neměla přijít. Vedení klubu si dává podmínku, že Senators musí zůstat v Ottawě.

Představenstvo Senators Sports & Entertainment v pátek 4. listopadu oznámilo, že bude prodávat svůj hokejový klub. Podmínkou klubu je, že hokejový tým hrající NHL, zůstane v Ottawě. Žádné další informace v tuto chvíli nechce vedení prozradit. 

Ottawa Senators je jeden ze sedmi zakládajících týmu Národní hokejové ligy. Původní klub založený v roce 1883 vyhrál jedenáctkrát Stanley Cup. V roce 1934 ale svou licenci NHL prodali do St. Louis. Současný klub vrátil známou značku do Ottawy až po 58 letech v roce 1992.

Organizaci koupil v roce 2003 dolarový miliardář Eugene Melnyk​, který ovšem letos v březnu zemřel a jeho majetek zdědily dcery Anna a Olivia, které by ale nyní chtěly tým prodat. Mezi vážné zájemce patří podle magazínu People i hollywoodský herec Ryan Reynolds. 

Související obsah

​Současný tým Senators zatím není tak úspěšný, jako jeho předchůdce. V prvních čtyřech sezonách své existence skončil tým na posledním místě. Postupně se propracoval k lepším výsledkům a v roce 2007 se dokonce dostal do finále Stanleyova poháru. V něm tým z Ottawy prohrál s Anaheimem 1:4 na zápasy. Novému týmu se tak ještě celou soutěž vyhrát nepodařilo. Pokud budou dodrženy podmínky prodeje, je zde stále šance, že se fanoušci Senátorů v budoucnosti dočkají titulu.

​Podívejte se jak se český mladík Jakub Lauko poprvé trefil v NHL:

TN.cz Miroslav Hakl
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události