Giroud rozhodl v závěru o výhře AC Milán. Pak ale viděl červenou kartu

V sobotních zápasech Serie A se dařilo favoritům. Vedoucí Neapol uspěla ve šlágru kola na hřišti Atalanty Bergamo a AC Milán zdolal doma Spezii díky gólu Oliviera Girouda, který následně dostal červenou kartu za sundání dresu.

Fotbalisté AC Milán měli v sobotu večer jedinečnou šanci dostat se na druhé místo v tabulce, jelikož Atalanta prohrála na domácím hřišti s Neapolí. Na svém stadionu hostili Spezii, které v tabulce patří až sedmnáctá pozice, a tak byli v roli jasného favorita.

Do vedení se Rossoneri mohli dostat už v 16. minutě. Messiasovu střelu nejprve zablokoval obránce, ale k odraženému míči se dostal Krunič a jeho bomba orazítkovala břevno. O pět minut později se už ale domácí radovali. Theo Hernández si ve vápně zpracoval míč na prsa a z první propálil Dragowského. Na uznání gólu si ale fanoušci museli pět minut počkat, protože se zkoumal možný ofsajd.

V nastavení prvního poločasu mohli jít domácí už do dvoubrankového vedení, ale tečovaná Leaova střela skončila nejdřív na břevně a poté dorážku Kruniče vychytal Dragowski. Ve druhém poločase už ale byli hosté výrazně aktivnější. Nejdříve v 56. minutě zahrozil hlavou Ekdal a o tři minuty později už bylo srovnáno. Daniel Maldini, který ve Spezii hostuje právě z AC Milán, vypálil parádní střelu na zadní tyč a upravil skóre na 1:1.

​Vzít vedení zpátky si AC Milán mohlo v 65. minutě, kdy parádní ránu přímo do šibenice vypálil Sandro Tonali, ale jelikož tomu předcházel útočný faul, rozhodčí branku neuznal. Nakonec se ale domácí vítězné branky dočkali. Tonali odcentroval do vápna, kde se do zakončení parádním způsobem v akrobatické pozici položil Olivier Giroud a z voleje poslal míč ke vzdálenější tyči.  Samou radostí poté sundal dres, kvůli čemuž dostal druhou žlutou kartu a zamířil předčasně pod sprchy.

Těsné vedení si ale domácí i v deseti pohlídali a posunuli se na druhé místo tabulky za letos suverénní Neapol.

Sobotní výsledky 13. kola Serie A:

Empoli –⁠ Sassuolo 1:0

Branky: 64. Baldanzi (Satriano)

Salernitana –⁠ Cremonese 2:2

Branky: 3. Piątek, 38. L. Coulibaly – 12. Okereke (Tsadjout), 90. Ciofani (pen.)

Atalanta –⁠ Neapol 1:2

Branky: 19. Lookman (pen.) – 23. Osimhen (Zieliński), 35. Elmas (Osimhen)

AC Milán –⁠ Spezia 2:1

Branky: 21. Hernández (Binnásir), 89. Giroud (Tonali) – 59. Maldini (Bourabia)