Fotbal

Injekce pro reprezentaci? Hvězda Slovanu požádala o slovenské občanství

Injekce pro reprezentaci? Hvězda Slovanu požádala o slovenské občanství
Aleksandar Čavrič se raduje z branky proti Žalgirisu | Zdroj: Profimedia.cz

Slovenské fotbalové reprezentaci se v posledních měsících moc nedaří, což potvrdil poslední sraz na Lize národů. Naši východní sousedé hledají také útočníka, který národní tým střelecky povede. Tuto roli by nyní mohla převzít nová posila, Srb Aleksandar Čavrič totiž požádal o slovenské občanství.

Slovensko v Lize národů prohrálo s Ázerbájdžánem či s Kazachstánem, nedokázalo porazit ani Bělorusko, a to je pro účastníka posledního evropského šampionátu opravdu špatná vizitka. V každém zápase navíc svěřenci trenéra Calzony vstřelili maximálně jednu branku.

Vše by mohla změnit hvězda Slovanu Bratislava, srbský rodák Aleksandar Čavrič. Ten naposledy pomohl celku z hlavního města dvěma góly v zápase se Žalgirisem Vilnius. Útočník podle majitele klubu požádal o slovenské občanství. 

"Je to slušný člověk, který má velmi dobrou povahu. Tuším, že se jedná o tom, aby získal slovenské občanství a aby mohl pomoci také slovenské reprezentaci." Přesně tato slova řekl Ivan Kmotrík starší v rozhovoru pro RTVS. 

Související obsah

Čavrič v mládí reprezentoval Srbsko a ve Slovanu působí již od ročníku 2016/17. Rodák z Vukovaru za slovenského mistra odehrál již 210 duelů, ve kterých dal 45 branek a zapsal 32 asistencí.

Čavrič by nebyl prvním naturalizovaným cizincem ve slovenské reprezentaci, zahráli si za ni již tožský rodák Karim Guédé, Srb Boris Sekulič a Argentinci David Depetris a Vernon de Marco.

Bratislavský Slovan získal titul v minulém roce po remíze na půdě Ružomberoku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události