Hokej

Děsivé zranění hvězdy Edmontonu. Okamžitě musela na operaci

Hvězdný hokejový útočník Evander Kane utrpěl v nočním utkání svého Edmontonu proti Tampě Bay děsivé zranění. Po jednom souboji spadl na led a další z projíždějících soupeřů mu bruslí rozřízl zápěstí. Z ruky 31letého útočníka okamžitě začala proudit krev. Ještě během zápasu generální manažer Olejářů informoval, že Kane musel okamžitě do nemocnice na operaci, ale jeho stav je stabilizovaný.

Situace se odehrála na začátku druhé třetiny, kdy Edmonton vedl 2:1. Kane se dostal do fyzického souboje s Phillipem Myersem. Po něm upadl na ledovou plochu, což by nebylo nic hrozného, jenže v tu chvíli kolem projížděl Patrick Maroon a nožem své brusle trefil nechráněné místo Kaneova zápěstí.

V tu chvíli Kaneovi z ruky začala proudit krev, a i když se hokejista okamžitě zvedl a spěchal na střídačku, na ledě se objevila loužička krve. Bývalý útočník San Jose, Buffala a Winnipegu křičel, že potřebuje pomoct, a bylo jasné, že zápas pro něj skončil.

Oilers dohráli bez něj a doufali v co nejlepší zprávy ohledně jeho zdraví. Informaci ještě během zápasu poskytl generální manažer Edmontonu Ken Holland: "Má hlubokou řeznou ránu na zápěstí. Byl stabilizován a převezen do nemocnice. Kanea čeká operace zápěstí. Bude v pořádku."

Po utkání se ke zranění své hvězdy pochopitelně vyjádřil i trenér Jay Woodcroft. "Všichni v týmu, celá organizace a pravděpodobně i většina lidí v Edmotonu myslí na Evandera Kanea. Když se na ledě stane takováto nehoda, tak na to myslíme v první řadě," byla trenérova první slova v rozhovoru s novináři. "Nikdy není příjemné vidět spoluhráče v takovéto pozici, ale klobouk dolů před naším zdravotnickým týmem a lidmi tady v aréně, že se o něj rychle postarali. Zprávy, které jsem obdržel a jsou velice stručné, říkají, že je na dobrém místě a je o něj dobře postaráno," dodal.

Související obsah

​Evander Kane teď mnoho důvodů k radosti nemá, ale alespoň jeho spoluhráči mu na dálku malou radost udělali. I bez něj si totiž s Lightning poradili 3:2 a přerušili sérii tří porážek v řadě. Rodák z Vancouveru je důležitým článkem sestavy Olejářů, letos ve 14 zápasech nasbíral už 13 bodů (5 + 8), ale jak dlouho bude chybět, zatím není jasné.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události