Carabao Cup: Citizens udolali Chelsea, West Ham vypadl s týmem z druhé ligy

Manchester City šli i bez Haalanda, De Bruyneho či brankáře Edersona do šlágru třetího kola Carabao Cupu s Chelsea. Nakonec se ve vyrovnaném duelu radovali domácí, kterým výrazně pomohl brankář Ortega. Končí například Arsenal a West Ham, který prohrál s Coufalem v základní sestavě s druholigovým Blackburnem. Trápil se i Liverpool.

Již od prvních mnut se hrálo velmi útočně na obě strany. Grealish to zkoušel z dálky, ale těsně minul. Celkem vzápětí mohl skórovat Pulisic, ale ten z penalty mířil do nohou skvělého Ortegy. Největší šanci prvního poločasu měl mladík Hall, který šel sám na brankáře Citizens, ale střílel jen do nohou německého brankáře.

První branka přišla až v 53. minutě, kdy se z přímého kopu prosadil technicky skvěle vybavený Riyad Mahréz. Alžírská hvězda pak zakončovala ještě jednou, po zákroku Mendyho nakonec skóroval z dorážky útočník Álvarez.

Chelsea mohla korigovat po hodině hry, ale Ortega si poradil s dalším velmi dobrým pokusem Halla. V poslední minutě základní hrací doby ještě zdramatizování stavu utkání, ale branka Pulisice pro jeho ofsajd nakonec neplatila. Do dalšího kola tak proskočil Manchester City.

​Velmi se trápil Liverpool, kterému se nepovedlo dát v základní hrací době branku třetiligovému Derby. V základní hrací době spálili velké šance Elliott či Firmino. Nakonec se šlo do penalt, kde se povedlo domácí vyhrát 3:2. Rozhodující pokutový kop proměnil talentovaný Harvey Elliott.

Na penalty překvapivě prohrál West Ham, který doma nestačil na druholigový Blackburn. V základní sestavě se objevil Vladimír Coufal, který strávil na hřišti celkem 77. minut. The Hammers sice prohrávali, ale zvládli brankou v 78. minutě otočit. Nakonec ale hosté srovnali dvě minuty před koncem a v penaltách vybojovali postup.

Ve třetím kole končí i londýnští giganti Arsenal a Tottenham. Gunners padli na domácím pažitu s Brightonem 1:3, Tottenham zas padl s Nottinghamem.