Juventus v lize vyhrál popáté v řadě. S Veronou se ale trápil

Fotbalový Juventus se po špatném začátku sezony zvedá a po další výhře se dostal na dočasné třetí místo v tabulce. Poslední Veroně dala Stará dáma ale jediný gól a o tři body se bála do posledních vteřin celého zápasu. O jeden gól vyhrálo i Lazio, které vyměnilo Juventus na třetím místě italské souěže.

Juventus v posledním kole zvládl italské derby s Interem Milánem a ve čtrnáctém kole se mohl dostat do míst zaručující Ligu mistrů. To se nakonec povedlo, ale na půdě poslední Verony to nebylo vůbec nic jednoduchého.

Utkání totiž nenabízelo téměř žádné nebezpečné situace. První větší šance přišla paradoxně až v 60. minutě a hned z toho byla první branka. Moise Kean se dostal do vápna a jeho střelu po zemi ještě nadzvedl bránící hráč. Brankář Montipo neměl šanci zasáhnout.

V 86. minutě se pískala po zákroku Bonucciho penalta, ale sudí po konzultaci s VARem sporný moment nakonec nevyhodnotili jako faul. Ve třetí minutě nastavení pak unikal Lasagna a na hranici vápna byl faulován. Alex Sandro dostal červenou kartu, ale domácí Verona se už neprosadila a padla 0:1.

Monza hrála na půdě Lazia a dostala se do vedení ve 13 minutě, kdy skóroval Andrea Petagna krásnou patičkou. Gól ale následně posoudil videorozhodčí, který viděl naprosto milimetrový ofsajd. V utkání chudém na šance a góly se nakonec jako jediný prosadil domácí Romero, který se prosadil v 69. minutě z dorážky.