Češi nezačali sezonu ideálně. Vyprodaná aréna na jihu Čech viděla výhru Švédska

Utkání mezi Švédskem a Českem v Českých Budějovicích | Zdroj: Profimedia.cz

Česká hokejová reprezentace odstartovala novou sezonu na domácím ledě. V Českých Budějovicích panovala úžasná atmosféra, ale ta nakonec nestačila na úvodní výhru. Švédské hokejisty táhl útočník André Petersson, který se blýskl hattrickem.

Do branky národního týmu se postavil brankář Marek Langhamer, kterému kryla záda vítkovická jednička Aleš Stezka. Kapitán Roman Červenka se objevil po boku brněnských útočníků Petra Holíka a První třetina nenabídla ani jednu branku, i když se na obou stranách hráči dostávali do nadějných střeleckých pozic.

Na začátku druhé třetiny měli Češi dlouhý tlak a poté hráli i přesilovku, ale tu nevyužili. Po ní ujel André Petterson dal úvodní gól duelu. O dalších 40 sekund přidal druhou trefu a bylo to zničehonic 0:2. Následně byl problém s ledem a dlouhé minuty se nehrálo.

Po dlouhé přestávce si najel do šance Filip Chlapík, ale jeho bomba skončila jen na brankové konstrukci. V závěru druhé periody ujel kapitán Červenka, ale ten z levé strany mířil do boční sítě. Snížit se povedlo až v první minutě třetí třetiny a byl to nejproduktivnější hráč poslední extraligové sezony.

Chlapík si sjel mezi kruhy a zakončením po ledě zdramatizoval duel. Švédové ale do necelé minuty vedli opět o dvě branky, Petersson si před brankou zpracoval kotouč a zkompletoval svůj hattrick. Poté ještě skóroval obránce Alsing a hokejisté Tre Kronor vyhráli 4:1.

Nyní národní tým čeká přesun do Turku, kde se výběr Kariho Jalonena utká s domácím Finskem, turnaj pak uzavře duelem se Švýcarskem.