Red Devils vrátili Aston Ville porážku. Carabao Cup nabídl krásný zápas

Manchester United o víkendu padl s Aston Villou a nějakou dobu to vypadalo, že s týmem Unaie Emeryho prohraje i podruhé v krátké době. To se ale nakonec po obratu nestalo, United v krásném utkání otočili stav duelu a postupují do osmifinále anglického ligového poháru.

Cristiano Ronaldo nebyl v základní sestavě a ani na střídačce. V brance Red Devils se ale objevil například slovenský brankář Martin Dúbravka. Skóre otevřeli domácí již v 18. minutě, ale branka Bruna Fernandese pro ofsajd nakonec nemohla platit.

Totální fotbal se začal hrát až ve druhém poločasu. Skóre otevřel útočník Ollie Watkins, který předběhl bránící hráče a slovenskou reprezentační jedničku ve vápně krásně obstřelil. Domácí celek ale hned po rozehrávce odpověděl. Fernandes přihrál Martialovi do prázdné branky a bylo to 1:1.

Skóre se měnilo opět po hodině hry. Leon Bailey dostal centrovaný míč na zadní tyčku, kde jej nasměroval hlavou do malého vápna. Ke štěstí jamajského rychlíka přispěl obránce Diogo Dalot, který si dal velmi nešťastnou vlastní branku.

​Opět vzápětí mohl srovnat Marcus Rashford, ale ve vápně trestuhodně střílel jen vedle branky. O tři minuty později již skóroval. Anglický reprezentant si ve vápně tělem udělal místo a nakonec zblízka dostal míč za záda Robina Olsena.

Bruno Fernandes mohl v 75. minutě otočit stav duelu, ale z vápna zakončoval jen do rukavic připraveného Robina Olsena. Portugalský playmaker byl ale všude a nakonec se přesto dočkal vstřelené branky. O tři minuty později se prosadil střelou z vápna, a to i díky teči obránce Mingse.

​V závěru se pokusil ještě skórovat skotský středopolař McTominay, ale z hranice vápna pálil po krásné technické střele jen do břevna. Nakonec se ale domácí tvrďák dokázal prosadit. Do branky dostal centrovaný míč talentovaného Garnacha. Manchester United otočil stav duelu a míří do dalšího kola anglického ligového poháru.

Carabao Cup, 3. kolo:

Manchester United – Aston Villa 4:2 (0:0)
Branky: 49. Martial, 67. Rashford, 78. Mings (vla.), 90+1. McTominay – 48. Watkins, 61. Dalot (vla.)