Vaněček dostal kolenem a odstoupil. New Jersey neví, kdo bude chytat

Nejdříve Blackwood, teď Vaněček. New Jersey trápí zranění brankářů a je otázka, kdo bude nyní za Devils chytat. Aktuálně je nejistota okolo zmíněného Víta Vaněčka, který po střetu s Thomasem Chabotem nedohrál utkání proti Ottawě.

Tak to je pořádný pech. Nejdříve se Devils zranil MacKenzie Blackwood, který bude chybět podle posledních zpráv tři až šest týdnů. Nyní panuje nejistota okolo dalšího gólmana New Jersey Vítka Vaněčka, který dostal kolenem od protihráče a nedohrál zápas proti Ottawě.

Český brankář odstoupil v průběhu třetí třetiny, jelikož u něj bylo podezření na otřes mozku či poranění krku. Podle trenéra Lindyho Ruffa by měl být Vaněček v pořádku, více však ukážou až další vyšetření.

V případě, že by byl mimo i český gólman, do akce by pravděpodobně šla posila z AHL, tedy švýcarský brankář Akira Schmid, jenž dochytal duel proti Senators. 22letý brankář navíc sedmi zásahy nakonec pomohl Devils k výhře 4:3 v prodloužení.

Na listině zraněných je v New Jersey také Ondřej Palát, který absolvoval operaci třísel a mimo bude osm až deset týdnů.