Basketbalisté prohráli s Černou Horou, k postupu na MS potřebují zázrak

Česká basketbalová reprezentace | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Čeští basketbalisté se v pátek utkali v kvalifikačním zápase na mistrovství světa s Černou Horou. Pro udržení reálné naděje na postup museli zvítězit. To se jim však nepodařilo a Černohorcům podlehli 56:65. Šance na postup už je skoro nemožná.

Česko se muselo obejít bez největších opor reprezentace. Týmy hrající Euroligu nepustily své hráče na tuto reprezentační přestávku, takže za Česko nemohli nastoupit Tomáš Satoranský ani Jan Veselý, kteří hrají za španělskou Barcelonu.

Ze začátku naši basketbalisté drželi krok se soupeřem a první čtvrtina skončila nerozhodně 15:15. Ve druhé čtvrtině se českým hráčům vůbec nedařila střelba a po poločase prohrávali už o devět bodů 24:33.

Ve druhém poločase se oba týmy rozstřílely a začalo padat mnohem více košů, než v poločase prvním. Hráči Černé Hory však byli stále lepším týmem a odskočili Čechům až o 18 bodů. Na začátku poslední čtvrtiny to vypadalo, že by se Češi mohli zvednout a pokusit se o obrat, když snížili na ještě hratelných devět bodů. Černohorci si to nenechali líbit, znovu zabrali a rychle navýšili vedení.

​V závěru už neměli basketbalisté Česka čas ani sílu s utkáním ještě něco provést a prohráli 56:65. Nic na tom nezměnil ani Vojtěch Hruban, který byl se 14 body nejproduktivnějším hráčem našeho týmu.

Češi touto prohrou prakticky ztratili šanci na postup na příští mistrovství světa. Aby se tak stalo museli by hráči Černé Hory prohrát všechna utkání a v posledním utkání by je Česko muselo porazit alespoň o deset bodů. Česko by zároveň muselo všechny zápasy vyhrát. Ani to by však Čechům stačit nemuselo, mohly by se před ně dostat ještě Maďarsko nebo Bosna a Hercegovina, v případě, že by se jim dařilo. České reprezentanty čekají zápasy s Maďarskem, Francií a Černou Horou.