Bundesligový souboj Borussií ovládl Mönchengladbach, padlo šest branek

V předehrávce patnáctého kola fotbalové Bundesligy se utkaly dvě Borussie: Mönchengladbach a Dortmund. Úspěšnější byl domácí tým, který v útočném zápase plném šancí vyhrál 4:2.

V 15. kole přivítal Mönchengladbach Dortmund a oba týmy si chtěly spravit náladu po porážkách v posledním kole.

Hned ve 4. minutě se prosadili domácí z Mönchengladbachu, když Stindl vyslal do vápna Hofmanna, a ten nedal svou střelou k tyči brankáři šanci. Už v 19. minutě vyrovnal Julian Brandt. Bellingham poslal krásný centr do vápna, Brandt si ještě lépe zpracoval a prostřelil brankáře.

Skóre se opět měnilo ve 26. minutě. Z přímého kopu posadil Hofmann míč na hlavu Bensebainimu, a ten se nemýlil. O čtyři minuty později zvýšil Gladbach už na 3:1, když Marcus Thuram přeběhl s míčem celou půlku hřiště, udělal kličku brankáři Kobelovi a zakončil do prázdné brány.

Ve 33. minutě nacentroval Guerreiro přimo na hlavu Moukoka, jeho hlavičku Olschowsky vyrazil skvělým zákrokem na brankové čáře. Dorážku Reyny potom zblokoval obránce Bensebaini.

Snížení se hosté dočkali ve 40. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil pohotovou dorážkou Schlotterbeck. Poločas tak skončil výsledkem 3:2 pro domácí.

​Sotva se hráči vrátili z kabin už se opět měnilo skóre. Koné napřáhl zpoza vápna a zvýšil na 4:2. V 52. minutě už to mohlo být 5:2, Thuram šel sám na bránu, vystřelil ale mimo tři tyče.

V 68. minutě získal míč opět Thuram a už šel sám na brankáře, ale ještě přihrál Hofmannovi a ten uklidil míč do brány. Hráči Dortmundu už přitom přestali hrát kvůli faulu na Hummelse. VAR následně potvrdil, že Thuram fauloval, a gól tak nemohl platit.

Do konce zápasu se už skóre nezměnilo. Mönchengladbach porazil Dortmund 4:2.

Mönchengladbach – Dortmund
Branky: 4. Hofmann, 26. Bensebaini, 30. Thuram, 46. Koné – 19. Brandt, 40. Schlotterbeck