Blümel při NHL debutu narazil na Hertla. Ten dovedl Sharks k vítězství

Do NHL se zapsalo další české jméno. V noci v dresu Dallas Stars konečně debutoval 22letý rodák z Tábora Matěj Blümel. Při své premiéře ale narazil na San Jose Sharks a rozjetého krajana Tomáše Hertla, který Žraloky dovedl asistencí a rozhodujícím gólem k vítězství 5:4.

Blümel byl z farmy do A-týmu letos povolán už dvakrát. Napoprvé zůstal na tribuně, tentokrát už na ledě odehrál přes 14 minut, během kterých si připsal dva záporné body za inkasování gólu. Byl to jeho krajan v dresu Sharks, kdo řádil. Hertl prvně asistoval Barabanovi, který v 7. minutě srovnal na 1:1, a  sám se trefil z kraje třetí třetiny, kdy se ocitl sám před gólmanem a bekhendem upravil na 5:2. Dallas sice ve třetí části dokázal ztrátu stáhnout, ale nakonec padl 4:5.

Hertl po pozvolném startu sezony hlásí formu. V posledních třech utkáních nasbíral 6 kanadských bodů. Celkem jich má 14 a je zatím čtvrtým nejproduktivnějším Čechem v letošním ročníku.

​​Z Čechů bodoval také David Kämpf, který asistoval při prvním gólu utkání. Jeho Toronto ale nestačilo na Pittsburgh a prohrálo 2:4. Do sestavy Penguins se vrátil Jan Rutta, který minulý zápas po tvrdém střetu s Ovečkinem nedohrál.