Hokej

Zbláznil se? Aube-Kubel zákeřným hitem na hlavu poslal soupeře k zemi

Útočník ve službách Washingtonu Nicolas Aube-Kubel předvedl v utkání proti Tampě Bay zákeřný faul, za který obdržel trest ve hře. Úderem do hlavy v plné rychlosti poslal k zemi Cala Footeho.

K tvrdému střetu došlo ve druhé třetině. Obránce Tampy Cal Foote zrovna nahrával spoluhráči, když mu do cesty vjel Aube-Kubel a ramenem jej trefil přímo do obličeje. Není divu, že Foote nečekanou srážku neustál a zůstal chvíli ležet na ledě. Ze střetu si odnesl zkrvavený obličej a posléze zamířil do šaten. 

​Po odchodu viníka do šatny se na ledě strhla hromadná bitka. Zatímco se většina dvojic jen držela, Maroon a Hathway se do sebe pustili natvrdo. Oba inkasovali pětiminutový trest. Záznam celého utkání můžete zhlédnout už teď na Voyo

Související obsah

Aube-Kubel původně obdržel vyšší trest, po konzultaci rozhodčích se verdikt změnil na trest ve hře. Utkání tedy nedohrál a jeho zákrok bude předmětem zkoumání disciplinární komise. Lze očekávat, že dostane stopku. Není to poprvé, co Aube-Kubel předvedl takhle ošklivý faul. V roce 2018, to ještě hrál na farmě Philadelphie, za úder do hlavy dostal stopku na tři zápasy.

Šestadvacetiletý Kanaďan loni hrál za Colorado, se kterým vyhrál Stanley Cup. Letošní sezonu zahájil v dresu Toronta, odkud se po šesti zápasech přesunul do nynějšího angažmá ve Washingtonu Capitals.  

Washington Capitals – Tampa Bay Lightning 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky: 11. Mantha (Eller), 28. Milano (Carlson), 35. Protas (Jensen, Fehérváry), 45. Sheary (Mantha, Milano), 58. Milano (Kuzněcov, Ovečkin) – 53. Perbix (Bellemare, Cole)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události