Hokej

Fanoušci Devils otočili: Celá hala se omlouvala trenérovi, že ho chtěla vyhodit

Fanoušci Devils otočili: Celá hala se omlouvala trenérovi, že ho chtěla vyhodit
Lindy Ruff na střídačce Devils | Zdroj: Profimedia

Fanoušci hokejového týmu New Jersey Devils se v posledním zápase NHL omlouvali svému trenérovi, kterého chtěli ještě na začátku sezony vyměnit. Po deváté výhře Ďáblů v řadě však přehodnotili svůj názor a jsou rádi, že u týmu zůstal. Ďáblům by se mohlo konečně podařit postoupit do play-off.

V zápase v noci na neděli hráči New Jersey Devils porazili Arizonu 4:2 a připsali si už devátou výhru v řadě. Svou zásluhu na tom jistě má i trenér Ďáblů Lindy Ruff. Tomu se fanoušci při domácím zápase omlouvali za svou nedůvěru skandováním "Promiň Lindy".

Ukázali tak velkou dávku sebereflexe, když se dokázali omluvit potom, co před měsícem požadovali jeho odvolání a arénou Prudential Center se nesl pokřik "Vyhoďte Lindyho".

Týmu z New Jersey se v posledních sezonách vůbec nedaří. Za posledních deset let se Ďáblové probojovali jen jednou do play-off, a to stejně vypadli v prvním kole. 

Změnit to měl jeden z nejzkušenějších trenérů NHL Lindy Ruff, který se k týmu připojil před sezonou 2020/2021. V roce 2011 se stal teprve 16. trenérem, kterému se podařilo vyhrát 500 zápasů v NHL. Navíc se to Ruffovi podařilo na lavičce jediného týmu Buffalo Sabres.

První dva roky u týmu nepřinesly požadovaný úspěch, když se New Jersey stále nepodařilo postoupit do nadstavbové části. Po neúspěších se i spekulovalo o výměně trenéra. Nakonec Ruff u týmu zůstal a vedení i fanoušci klubu jsou za to dnes jistě rádi.

Související obsah

​​Na začátku letošní sezony sice Ďáblové prohráli první dva zápasy a fanoušci se dožadovali výměny kouče. Od té doby si však hráči New Jersey připsali už jen jedinou prohru a dokázali zvítězit ve dvanácti utkáních. V tabulce Východní konference se nacházejí na druhém místě. Navíc Devils už neprohráli devět zápasů v řadě a fanoušci tak mohou doufat v úspěšnou sezonu. 

Podívejte se na první branku Jakuba Zbořila v NHL:

TN.cz Miroslav Hakl
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události