Motorsport

Verstappen? Ukázalo to, kdo skutečně je, zlobil se Pérez na parťáka. Je zklamaný

Verstappen? Ukázalo to, kdo skutečně je, zlobil se Pérez na parťáka. Je zklamaný
Max Verstappen a Sergio Pérez | Zdroj: Profimedia

V Red Bullu to před posledním závodem sezony vře. Max Verstappen, který má již jistý titul mistra světa, totiž při Velké ceně Brazílie odmítl před sebe pustit svého týmového parťáka Sergia Péreze, který stále bojuje o celkové druhé místo. Mexický závodník na něj byl za to naštvaný. V Abú Dhabí se už ale prý podobná situace opakovat nebude.

Velkou cenu Brazílie ovládly Mercedesy. Na prvním místě dojel George Russell a za ním Lewis Hamilton, který na své první letošní vítězství stále čeká. Zajímavější momenty se ale děly o několik pozic za nimi. Ještě po šedesáti kolech držel Pérez třetí místo, což by mu zaručovalo velmi dobrou výchozí pozici před posledním závodem sezony. Pak ale přišel velký propad pořadím, kdy se během několika kol propadl až na sedmé místo i za týmového kolegu Maxe Verstappena. 

Verstappen se ještě pokoušel předjet před sebou jedoucího Alonsa, ale jelikož se mu to nepodařilo, dostal od týmu pokyn, aby před sebe Péreze pustil. "Maxi, nech Checa prosím projet," dostal vysílačkou pokyn. Tým to ještě třikrát zopakoval, ale belgický rodák na jeho slova nebral zřetel a dorazil do cíle více než čtyři vteřiny před svým týmovým parťákem. 

Související obsah

​Mexického jezdce tímto pořádně namíchl. "Ukázalo to jen, jaký skutečně je. Po tom všem, co jsem pro něj udělal... Nemám k tomu co říct. Jsem zklamaný," hlásil po projetí cílovou rovinkou. Verstappen měl ale jasno. "Už jsem vám to řekl minule. Nikdy mě o něco takového nežádejte. Dal jsem vám k tomu důvody, za kterými si stojím. Je to jasné?" řekl bez servítek. 

Poslední závod sezony v Abú Dhabí tak slibuje velmi dramatickou podávanou. Sergio Pérez a Charles Leclerc mají shodně 290 bodů, ale tentokrát už se prý podobná situace v týmu Red Bullu opakovat nebude. "V Abú Dhabí udělá Max vše pro to, aby Checo získal druhé místo v šampionátu jezdců. Vnitřně jsme si vše vyjasnili," řekl poradce Red Bullu Helmut Marko. Tato slova potvrdil i sám dvojnásobný mistr světa. "Pokud bude příležitost pomoci Checovi, udělám to. Chápu, proč je zklamaný, ale oni také musí pochopit, proč jsem to udělal, důvody jsem jim sdělil," řekl Verstappen.

Pilot F1 Lando Norris usedl do formule postavené z lega:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události