Další sporty

Bronzový medailista z MS má po sezoně. Zlomil si obě nohy

Bronzový medailista z MS má po sezoně. Zlomil si obě nohy
Rakouský lyžař Max Franz na olympiádě v Pekingu | Zdroj: Profimedia.cz

Sezona mu končí dříve, než vlastně vůbec začala. Rakouský lyžař Max Franz se o víkendu zranil a má po sezoně. Podle tamního svazu si zlomil obě nohy, podobné zranění si odnesla vloni například česká snowboardistka Eva Samková, nyní Adamczyková.

Třiatřicetiletý rodák z Klagenfurtu získal ve své kariéře jeden bronz z mistrovství světa v alpském lyžování a ve Světovém poháru byl desetkrát na pódium, třikrát z toho samotný závod vyhrál. Na olympiádě zaznamenal nejlépe šesté místo v Super G, a to v roce 2014.

Další úspěchy ovšem v letošní sezoně nepřidá. V neděli Franz trénoval na coloradském Copper Mountain, ale po ošklivém pádu utrpěl zlomeniny v obou nohách a musel na operaci. Tu podstoupil ve městě Vail. 

Související obsah

"Max se při levé zatáčce příliš rozmáchl, zachytil se horní částí těla o branku a následně spadl. Je to nesmírná škoda, protože si toho na letošní sezonu s novým dodavatelem hodně naplánoval. Pro náš rychlostní tým je to obrovské oslabení. Přeji si, aby se Max vrátil co nejdříve," řekl ředitel rakouského svazu Marko Pfeifer pro oficiální web

Mark Franz měl nový ročník letošního ročníku začít 26. listopadu sjezdem v kanadském Lake Louise. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události