Další sporty

O2 arena se mění na parkurové kolbiště. Nad ledem bude 600 tun písku

Je to jedna z logisticky nejnáročnějších akcí, které se v O2 areně konají. Necelé tři dny před startem první parkurové soutěže v rámci čtvrtého ročníku Global Champions Prague Playoffs naváží kamiony na plochu zhruba 600 tun speciální pískové směsi.

Do startu galashow světového parkuru Prague Playoffs pořadatelé odpočítávají poslední desítky hodin. Přípravy jsou rozplánované doslova po minutách a v okolí pražské O2 areny probíhají už týden. Vše musí být hotové do úterka, kdy dorazí první koně.

"S přípravami jsme začali na venkovních plochách u O2 areny už před týdnem a jako první se začaly stavět stáje. Vybudovali jsme komfortní ustájení pro zhruba 240 koní. Boxů však máme celkem 260, jelikož někteří jezdci potřebují boxy navíc, které využívají pro uskladnění vybavení. Ve stájích je instalované vytápění, jelikož noci jsou již chladné. Nachystán je také stan se sprchami pro koně, do nichž je zavedena kromě studené vody i voda ohřívaná na 32 stupňů,“ popisuje sportovní ředitelka akce Markéta Šveňková.

Související obsah

Jezdci si mohou vybrat, zda chtějí mít boxy pro koně podestlané bezprašnými hoblinami, nebo slámou. Někteří si nechávají zajistit i seno, jiní si přivážejí vlastní. Stáje jsou rozdělené na několik částí a to, kde budou jednotliví koně stát, má také přesná pravidla. 

První koně začnou do areálu O2 areny přijíždět v úterý odpoledne. "Příjezdy jsou naplánované od 14:00 hodin. Od této chvíle již musí být vše připraveno a k dispozici jsou již i tréninkové plochy u stájí a v O2 universum. Největší počet kamionů očekáváme ve středu," dodala Šveňková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události