Tenis

Turnaj mistrů: Ruské derby ovládl Rubljov, vyhrál i Djokovič

Turnaj mistrů: Ruské derby ovládl Rubljov, vyhrál i Djokovič
Novak Djokovič na Turnaji mistrů | Zdroj: Profimedia.cz

Po juniorském Turnaji mistrů a obdobě ženského turnaje se rozjel i nejočekávanější turnaj těch nejlepších. V italském Turíně se sešla smetánka, která hned sehrála první zápasy. V červené skupině se dařilo Djokovičovi a Rubljovovi.

Jako první se hrálo ruské derby mezi pátý a sedmým mužem aktuálního žebříčku. První set ovládl vítěz grandslamu Daniil Medveděv, který zvládl po 51 minutách ukončit tiebreak ve svůj prospěch. Druhá sada pak skončila o něco dříve a o něco jasněji – Rubljov dovolil svému krajanovi jen tři gemy. 

Rozhodující sada byla opět napínavá a nakonec skončila jako první set. S rozdílem, že tentokráte vyhrál Rubljov, který si připsal první bod do tabulky červené skupiny. Večer se pak očekával duel světové trojky a osmičky. 

Favoritem zápasu byl hůře postavený Djokovič, kterému se povedlo ovládnout první set poměrem 6:4. Srbská hvězda totiž svého soupeře brejknula hned při jeho prvním podání. Druhá hra byla již bez servisové chyby, nakonec se rozhodovalo v tiebreaku, kde byl úspěšnější jeden z nejlepších tenistů historie. 

Související obsah

​Turnaj mistrů, červená skupina: 

Daniil Medveděv – Andrej Rubljov 7:6(7), 3:6, 6:7(7) 
Čas utkání: 2:34

Stefanos Tsitsipas – Novak Djokovič 4:6, 6:7(4)
Čas utkání: 1:40

Takto Djokovič slavil triumf na Wimbledonu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události