Další sporty

Čínský běžec udivuje svět. Maraton zaběhl s cigaretou v puse

Čínský běžec udivuje svět. Maraton zaběhl s cigaretou v puse
Běžící muž - ilustrační snímek | Zdroj: Profimedia

Pozoruhodný výkon předvedl na maratonu v Číně amatérský závodník, který si přezdívá "strýček Chen". Trať dlouhou 42 kilometrů a 195 metrů zdolal za 3 hodiny a 28 minut, což je samo o sobě velmi dobrý výkon. Výjimečnost tomu ale dodává fakt, že během závodu kouřil cigaretu.

Pro většinu lidí na zemi je uběhnutí maratonu velmi těžkým, často až nezdolatelným úkolem. Těžko si ale představit, že to někdo zvládne s plícemi naplněnými kouřem. Padesátiletý běžec, jenž si přezdívá "strýček Chen", to ale dokázal v čínském městě Jiande. 

Do závodu odstartovalo skoro 1 500 závodníků a Chen se umístil na 574. místě s finálním časem 3 hodiny a 28 minut. Není to ale poprvé, co padesátiletý muž tento kousek předvedl. V roce 2018 si zapálil cigaretu během závodu v Kantonu, který dokončil v čase 3 hodiny a 36 minut. Ve stejném roce svůj čas o čtyři minuty vylepšil v Xiamenu. Letošní výkon je tak jeho nejlepší. 

Související obsah

​Otázkou tedy zůstává, jak by se mu dařilo bez cigaretové zátěže. Lidé na sociálních sítích jsou z těchto výkonů sice v němém úžasu, ale najdou se kritici, kteří tvrdí, že kouř ostatním běžcům škodí. 

Běžec zdolal v rekordním čase nejvyšší japonskou horu. Pokořil všechny stezky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události