Další sporty

Přípravy na Prague Playoffs vrcholí. Koně budou skákat přes orloj či Karlův most

Už ve čtvrtek odstartuje v pražské O2 areně vrchol parkurové sezony. V největší tuzemské hale se rozjedou boje v rámci Prague Playoffs, které je vyvrcholením dlouhodobé série závodů Global Champions. Přípravy na největší parkurovou akci už pomalu vrcholí.

Všichni závodníci i koně pomalu najíždí do O2 areny, ve které všechno ve čtvrtek odstartuje. "Všichni se tu snaží být co nejdříve před závodem a zdravotní přejímkou, která je velmi důležitá, protože koně mohou závodit pouze v případě, že projdou," prozradila sportovní ředitelka Prague Playoffs Markéta Šveňková. Většina koní už je ustájených a všichni mají stejné podmínky. "Snažíme se všem zajistit co největší komfort," doplnila Šveňková.

"Koně mají vlastní ošetřovatelku a dnes je běžné, že mají i fyzioterapeuta. Samozřejmostí je i vlastní kovář, protože na tom hodně záleží. Ovlivňuje to, jak se kůň cítí," odhalila Šveňková, kolik lidí se stará o jednoho koně. A jak je to se stravou? "Každý jezdec vozí svému koni to, na co je zvyklý. Mají vlastní müsli i granule. My dodáváme seno a hobliny na podestýlku," dodala na závěr sportovní ředitelka.

Související obsah

​Fanoušci, kteří do O2 areny dorazí, se mohou těšit i na speciální překážky. "Máme překážky, které jsme si vyrobili speciálně pro Prague Playoffs. Máme tu orloj, hradní stráž, Karlův most. Máme i překážky od Global Champions a pak samozřejmě i sponzorské," poodhalil ředitel organizačního výboru Jan Andrlík.

Do libeňské haly už byl navezen také speciální písečný povrch. "Je to směs, kterou jsme si nechali přivézt z Německa, protože v Česku takto kvalitní nemáme. Směs je ze speciálního typu písku a je doplněná o geotextilie a umělohmotné vlákno," doplnil Andrlík.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události