Chytil na debut v nároďáku nikdy nezapomene. Za deset minut dal hattrick

Chytil na debut v nároďáku nikdy nezapomene.  Za deset minut dal hattrick
Český reprezentant Mojmír Chytil | Zdroj: profimedia.cz

Lepší reprezentační debut si Mojmír Chytil přát nemohl. Proti Faerským ostrovům vstřelil v rozmezí deseti minut hattrick. Gólem se do nároďáku zapsal také Patrizio Stronati. Češi v přátelském utkání vyhráli 5:0.

Schick je zraněný, Hložka Leverkusen nepustil, Kuchtu zase kvůli MOL Cupu neuvolnila Sparta, a i Chorý zůstal v Plzni. Šanci tak od trenéra Šilhavého dostal Mojmír Chytil a využil ji na maximum.  Jakoby nováčkovi dodala na síle atmosféra stadionu Sigmy Olomouc, kde Chytil působí od žákovských let.

Poprvé se trefil ve 13. minutě, kdy ho dlouhým centrem našel Coufal. Chytil ukázal skvělé zpracování a přes gólmana poslal míč do sítě. O šest minut později se prosadil znovu. Tentokrát mu ve vápně míč přistrčil druhý Čech ve službách West Hamu Tomáš Souček. Tváří v tvář před gólmanem Chytil zvýšil na 2:0. Hattrick završil ve 23. minutě, kdy si vyskočil pro centr od Zmrhala a hlavičkou nasměroval míč do sítě.