Motorsport

Schumacher končí ve formuli 1. Tým mu odmítl prodloužit smlouvu

Schumacher končí ve formuli 1. Tým mu odmítl prodloužit smlouvu
Mick Schumacher | Zdroj: Profimedia

Letošní ročník formule 1 pomalu, ale jistě míří do svého finále. A řeší se, kdo příští rok usedne do jednotlivých monopostů. Nyní je téměř jisté, že se v příští sezoně neobjeví jméno Schumacher. Syn sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera Mick končí v Haasu. Tým mu neprodloužil smlouvu.

Němec se připojil k Haasu v roce 2021, kde byl po boku Nikity Mazepina, který rok předtím vyhrál šampionát formule 2. Letos Mick Schumacher jezdil s Kevinem Magnussenem a pro první body v kariéře si dojel na anglickém Silverstonu, kde si zajistil osmé místo. Dařilo se mu i v dalším závodě, který se jel v Rakousku. Tam dokonce skončil na šestém místě.

Od té doby ale nebodoval a na celkovém bodovém zisku americké stáje se podílel pouhou třetinou bodů. V Poháru konstruktérů je Haas až na osmém místě a nyní se rozhodl, že Schumachera třetí rok po sobě v týmu nechce. Jedním z důvodů mohou být také časté nehody, které stály tým obrovskou hromadu peněz.

"Rád bych Micku Schumacherovi poděkoval za jeho přínos týmu v posledních letech," řekl šéf Haasu Guenther Steiner. "Mickův rodokmen byl v juniorských kategoriích dobře známý a během svého působení v týmu Haas F1 dále rostl a jako jezdec se rozvíjel. Vše vyvrcholilo jeho bodovými úspěchy v této sezoně," dodal Steiner.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Mick Schumacher (@mickschumacher)

"I když jsme se rozhodli vydat se do budoucna jiným směrem, celý tým přeje Mickovi vše dobré pro další kroky v jeho kariéře i mimo ni," doplnil na závěr Steiner. Uvažovalo se, že by Schumacher mohl zamířit do Williamsu, který má pro následující sezonu ještě jedno volné místo, které ale s největší pravděpodobností připadne jezdci jejich akademie Loganu Sargeantovi. To se stane v případě, že se Američan umístí v rámci F2 nejhůř šestý. Aktuálně je třetí a je tak na dobré cestě. Sezona vyvrcholí v neděli posledním závodem v Abú Dhabí.

A kdo Schumachera v Haasu nahradí? Jeho nástupcem bude bývalý pilot Force India a Renaultu Nico Hülkenberg. Mezitím syn legendárního závodníka vydal na svých sociálních sítích prohlášení, že je zklamaný, že v týmu končí, a zároveň dodal, že je přesvědčený, že jeho talent si zaslouží místo na startovním roštu F1.

Související obsah

​"Toto bude můj poslední závod s týmem Haas F1. Nechci zastírat, že jsem velmi zklamaný z rozhodnutí neprodloužit naši smlouvu. Přesto bych chtěl poděkovat týmu Haas F1, tak Ferrari za to, že mi daly tuto příležitost. Ty společné roky mi pomohly technicky i osobnostně dozrát. A zejména když se věci zkomplikovaly, uvědomil jsem si, jak tento sport miluji," stojí v prohlášení 23letého závodníka. "Jsem zapálený pro formuli 1 a budu tvrdě bojovat o návrat na startovní rošt," napsal v závěru.

Do formule 1 vstoupí v roce 2026 Audi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události