MMA

Bývalý UFC šampion byl po ztrátě titulu zadržen. Mohl za to dárek od fanouška

Bývalý UFC šampion byl po ztrátě titulu zadržen. Mohl za to dárek od fanouška
UFC šampion střední váhy Israel Adesanya | Zdroj: profimedia.cz

Bývalý UFC šampion Israel Adesanya byl zadržen na letišti v New Yorku. Při letištní kontrole byla v jeho zavazadle nalezena zbraň – kovový boxer. K incidentu došlo ve středu, tedy čtyři dny po galavečeru UFC 281, kde "Izzy" přišel o titul střední váhy.

Podle oficiální zprávy byl Adesanya (23-2) na letišti Johna F. Kennedyho zadržen ve dvě hodiny odpoledne místního času. Důvodem pro zatčení bylo nalezení kovového boxera v jeho zavazadlech.

Držení boxera je ve státě New York zakázané a jeho vlastnictví je považováno za delikt, za který je možné udělit trest odnětí svobody až na dobu jednoho roku plus pokuta. ​

Ilustrační obrázek | Zdroj: profimedia.cz

Jak se chladná zbraň dostala do zavazadel poraženého UFC zápasníka, následně vysvětlil Tim Simpson z Paradigm Sports Management, která vedle Adesanyi zastupuje třeba i Jiřího Procházku."Israel dostal od fanouška dárek, který si dal do zavazadla. Když byl na letišti zadržen, rychle se předmětu zbavil a plně spolupracoval s autoritami. Vše se urovnalo a už je na cestě domů," uvedl Simpson pro TMZ Sport. Vše se tak vysvětlilo a Adesanya míří zpět na Nový Zéland.

Související obsah

​Domů se vrací bez boxera i bez pásu šampiona. Po pěti obhajobách ho o titul střední váhy připravila jeho Nemesis – Alex Pereira. Brazilec Adesanyu už v minulosti dvakrát porazil v kickboxu. Ve třetím souboji Adesanya až do pátého kola jasně dominoval a všichni očekávali, že si dosáhne na vytouženou odvetu, ale Pereira šampiona v pátém kole skolil k zemi a se vzájemnou bilancí už 3-0 se stal novým králem kategorie do 84 kg.

Ještě tvrdší knokaut než Adesanya inkasoval Brian Hooi na KSW 76:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události