MS ve fotbale 2022

Argentinci odmítli luxusní hotel, bydlet budou na kolejích. Důvod je bizarní

Argentinci odmítli luxusní hotel, bydlet budou na kolejích. Důvod je bizarní
Lionel Messi po příletu do Kataru | Zdroj: Profimedia

Lionel Messi se svými spoluhráči z argentinské reprezentace budou mít na světovém šampionátu hodně skromné ubytování. Jihoamerický celek odmítl pětihvězdičkový hotel a bydlet bude na studentských kolejích. Důvod je hodně bizarní. Argentinci potřebují prostor pro tradiční grilování hovězího masa.

Argentinská reprezentace dorazila do Dauhá ve čtvrtek brzy ráno, ale na rozdíl od svých soupeřů, kteří se ubytovali v nejluxusnějších hotelech ve městě, zamířil tým kolem Lionela Messiho do skromnějšího ubytování na studentských kolejích Katarské univerzity.

Překvapivé rozhodnutí přišlo ve chvíli, kdy argentinští funkcionáři viděli rozlehlý kampus zmíněné univerzity, který jim umožní uspořádat lahodné asados, tedy tradiční grilování, které patří mezi kulinářské speciality Argentiny.

Právě v kampusu byl vybudován speciální prostor pro grilování, kde si Argentinci budou moci pochutnat na různých, převážně hovězích, steacích a klobásách, které budou připraveny tradičním argentinským způsobem a jen lehce posypány hrubou solí.

Související obsah

​K tradičnímu pokrmu se obvykle podává jednoduchý salát a víno, ale dá se předpokládat, že jeden ze spolufavoritů turnaje to právě s vínem nebude přehánět. Argentinci budou mít k dispozici také speciálního kuchaře, který se bude starat o to, aby maso bylo připravené stejně jako v jejich zemi.

"Několikrát jsme areál navštívili a vybrali jsme si ho, protože má nejen skvělé zázemí, ale také prostor pod širým nebem pro asado," prozradil zdroj z argentinské reprezentace pro Daily Mail. "Pro hráče a Argentince obecně to je velmi důležité. Je to součást naší kultury. Chceme, aby se během pobytu v Kataru cítili naši hráči jako doma. Nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, je, abychom jim zajistili ochutnávku domova, a díky tomu se mohli soustředit na fotbal," dodal zdroj.

"Ostatní týmy se rozhodly pro luxusnější ubytování. Ale náš tým je nejlepší na světě, a tak si zaslouží nejlepší hovězí maso. Soustředíme se na to, abychom vyhráli mistrovství světa, a ne na kvalitu hotelu," doplnil. V části areálu Katarské univerzity, kde jsou Argentinci ubytovaní, mají hráči k dispozici 90 pokojů, nejmodernější sportovní zázemí, bazén olympijských rozměrů a vlastní fotbalový stadion s kapacitou 10 tisíc diváků. Univerzita se nachází na okraji Dauhá a je považována za jednu z předních univerzit v regionu. Založena byla v roce 1973.

Související obsah

​A jak bydlí ostatní týmy? Angličané jsou v luxusním pětihvězdičkovém hotelu Souq Al Wakra, který nabízí celou řadu skvělých restaurací. Fotbalisté Walesu jsou v Delta Hotels City Centre Doha, tedy v jednom z nejnovějších hotelů ve městě. Asi nejluxusnější pobyt si užívají Spojené státy americké. Reprezentanti USA jsou v hotelu Marsa Malaz Kempinski, který se nachází na uměle vytvořeném Perlovém ostrově, což je jedna z nejexkluzivnějších oblastí Kataru.

Pokoje v tomto hotelu stojí až 15 tisíc liber (417 tisíc korun) za noc. Každé apartmá má vlastního komorníka, hosté mohou využívat limuzínu a k dispozici je také soukromá vířivka.

Fotbalové mistrovství světa bude letos na Nově:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události