šipky

Grand Slam nabídl úžasná dramata, nečekaně postupuje i van Barneveld

Grand Slam nabídl úžasná dramata, nečekaně postupuje i van Barneveld
Radující se šipkař Raymond van Barneveld | Zdroj: Profimedia.cz

Šipkařský Grand Slam došel už do čtvrtfinále a fanoušci viděli naprosto fenomenální šipky. Michael Smith porazil krajana Cullena až ve 31. legu a vedlo se také Raymondu van Barneveldovi, který v krásném zápase zdolal světovou jedničku Gerwyna Pricea.

Přední šipkařský turnaj organizace PDC dospěl už do čtvrtfinále. V pátečním programu se proti sobě postavili jako první Michael Smith a Joe Cullen. Favoritem byla čtyřka aktuálního žebříčku, ale nakonec fanoušci dostali pořádné drama. 

Vypadalo to ale velmi jednoznačně. Již ve čtvrtém legu vedl Smith s brejkem 3:1 a při svém podání mohl vést o tři, ale vzápětí přišel také brejk a duel se postupně srovnal. V průběhu duelu to byl festival ztracených servisů, ale stále to bylo vždy maximálně o jeden či dva legy.

Změna přišla až ve 21. legu, kdy Cullen vedl 12:9 a poté 13:10. Přesto ale nadějný výsledek neudržel. Smith svého krajana brejknul v době, kdy Cullen podával na vítězství. Následně Michael Smith potvrdil krádež podání a stal se prvním semifinalistou. 

Související obsah

​Ve druhém čtvrtfinále dne se potkal legendární van Barneveld a velšský sympaťák Gerwyn Price. Někdejší hráč ragby a aktuálně světová jednička do zápasu naskočila naprosto skvěle a brzy šla do vedení 8:3. 

Pak ale přišel naprosto neuvěřitelný obrat Nizozemce, který zvládl šest legů v řadě a rázem vedl 9:8. Následně došlo k velkému dramatu, Price snížil na 13:14 a dokonce mohl srovnat, ale van Barneveld předváděl nadále úžasné šipky. Na závěr se mu dokonce povedlo Velšana brejknout a postoupit do semifinále, kde jej čeká právě Smith.

Čtvrtfinále Grand Slam of Darts: 

Michael Smith – Joe Cullen 16:15
180 bodů: 14:11
Průměr: 100,11 – 98,13

Raymond van Barneveld – Gerwyn Price 16:13
180 bodů: 6:11
Průměr: 99,64 – 101,78

Michael Smith nedávno prohrál ve finále ME se svým jmenovcem Rossem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události