Tenis

Djokovič na hraně kolapsu. Mohl vzdát, ale neudělal to. Po zápase vše vysvětlil

Novak Djokovič byl v utkání proti Daniilu Medveděvovi na pokraji úplného vyčerpání. Přesto dokázal zápas dovést do vítězného konce a základní skupinu na Turnaji mistrů zakončil se třemi výhrami. Postup do semifinále měl ale jistý, a tak tenisovou veřejnost překvapilo, proč radši zápas nevzdal, aby pošetřil síly. Po utkání ale vše vysvětlil.

Před posledním zápasem červené skupiny mezi Novakem Djokovičem a Daniilem Medveděvem nebylo co řešit. Srbský tenista měl jistý postup do semifinále z prvního místa, zatímco jeho soupeř už naději na účast mezi nejlepší čtyřkou neměl žádnou. 

Přesto zápas nabídl skvělou tenisovou podívanou. První sadu vyhrál Djokovič 6:3, ale ta druhá už byla vyrovnanější. Po skoro dvou hodinách utkání se rozhodovalo v tiebreaku, ve kterém byl úspěšnější ruský tenista. Na Djokovičovi bylo v tu chvíli patrné, že mu mnoho sil nezbývá. Po usazení na lavičku se mu viditelně chvěly obě ruce vyčerpáním. "Upřímně řečeno, ve třetím setu jsem se fyzicky moc dobře necítil. Musel jsem bojovat, abych vůbec vydržel na kurtu," přiznal Djokovič. 

Související obsah

​Třetí set se ale pro něj nevyvíjel dobře. Za stavu 4:4 přišel o podání a Medveděv byl pouhý jeden gem na vlastním servisu od první výhry na letošním Turnaji mistrů. Djokovič se ale nevzdal, soupeře ihned brejkl zpátky a nakonec rozhodující sadu ovládl v tiebreaku. "Byla to bitva, byl to boj. Jsem opravdu rád, že jsem dokázal najít poslední kapku energie a potřebné soustředění, abych se mohl vrátit do zápasu," těšilo bývalou jedničku. 

O tom, že by mohl utkání předčasně vzdát, aby pošetřil síly, ale nepřemýšlel. "Ne, ne, ne. Abych byl upřímný, nevím, jaká jsou pravidla. Nevím, jestli bych mohl hrát i zítra, pokud bych dnes odstoupil. Ale ani jsem o tom po pravdě nepřemýšlel," řekl na tiskové konferenci. Vítězství si velmi váží i přesto, že ve výsledku nic nezměnilo. "Tento zápas proti jednomu z největších rivalů, kterého dnes mám, je velmi důležitý. Bez ohledu na to, že jsem se už kvalifikoval, chtěl jsem vyhrát," zakončil srbský tenista. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události