Tenis

Djokovič vyřídil Fritze za necelé dvě hodiny. Na Turnaji mistrů je ve finále

Djokovič vyřídil Fritze za necelé dvě hodiny. Na Turnaji mistrů je ve finále
Radost Novaka Djokoviče na Turnaji mistrů | Zdroj: Profimedia.cz

Tenisová hvězda Novak Djokovič je ve skvělé formě a bez jediné prohry prošel do finále prestižního Turnaje mistrů. V prvním semifinále si poradil ve dvou setech s Američanem Fritzem a zahraje si o titul s Casperem Ruudem, který zdolal Andreje Rubljova.

Novak Djokovič prošel celou červenou skupinou bez prohry a je největším favoritem na celkové vítězství. Taylora Fritze nakonec udolal ve dvou setech a za necelé dvě hodiny. Hvězdný Srb svého soupeře brejknul v pátém gemu, ale zároveň přišel hned v další hře o podání.

Nakonec se šlo do tiebreaku, kde vyhrál Djokovič v poměru 7:5. Rozhodující bod přišel po brejku. Druhou sadu začal Fritz velmi dobře, když Srbovi vzal jeho servis hned v prvním gemu. Vedení ale neudržel. Fritz podával na vítězství, ale byl brejknut a opět se šlo do tiebreaku. Tam "Joker" vyhrál v poměru 8:6.

Související obsah

Ve druhém utkání fanoušci sledovali dominanci norského talenta Caspera Ruuda. Ten se potkal ve druhém semifinále s Rusem Rubljovem a bylo hotovo za 70 minut. První sada trvala 33 minut a skončila výhrou severského hráče v poměru 6:2. 

Rubljov ve druhé sadě ztratil hned dva servisy a prohrával 0:3. Dokázal se ale sebrat a snížit na 4:5, kompletní obrat ale nepřišel a po výhře 6:4 postoupil do finále právě Ruud. Finále se hraje v neděli v 19:00.

Semifinále Turnaje mistrů: 

Novak Djokovič – Taylor Fritz 7:6(5), 7:6(6)
Čas utkání: 1:56

Casper Ruud – Andrej Rubljov 6:2, 6:4
Čas utkání:
1:10

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události