Motorsport

Na závěr sezony nejlepší výsledek kariéry. König získal dva body

Na závěr sezony nejlepší výsledek kariéry. König získal dva body
Český jezdec Oliver König na VC Austrálie | Zdroj: se souhlasem Orelac Racing

Oliver König v závěrečném závodě sezony v Austrálii dojel na 14. místě, což je jeho maximum v mistrovství světa superbiků. V poslední jízdě předváděl časy na úrovni dvanácté příčky, neustále zrychloval. Jako nováček vybojoval celkem tři body a povedlo se mu dokončit všechny hlavní závody.

"Mám radost z těch dvou bodů. Představoval jsem si, že rok bude jednodušší. Učil jsem se mnoha novým věcem – myslím, že jsem vyrostl. Rád bych v superbicích zůstal," řekl Oliver König po posledním závodě sezony. Celkem získal tři body a v bodování skončil na 27. místě. 

Nedělní závod byl ukončen po sedmnácti kolech, protože došlo k ošklivé kolizi a na trati byla ukázána červená vlajka. Pro další vítězství si dojel mistr světa Alváro Bautista, který se stal prvním jezdcem Ducatti, který získal v MS superbiků 600 bodů. 

König měl náskok na patnácté místo přes dvě sekundy, na třinácté místo naopak ztrácel devět, takže by se v posledních pěti kolech nejspíše nezlepšil. Přesto si o jedno místečko vylepšil osobní rekord v elitní kategorii superbiků.

Související obsah

"Začátek závodu se mi nepovedl, od druhého kola jsem měl nějaký problém s výfukem. Uvažoval jsem, že zastavím. Když jsem viděl, že se nic zásadního s motorkou neděje kromě zvuku, tak jsem se rozhodl, že budu pokračovat," řekl König. 

Nejlepší výsledky Olivera Königa v MS superbiků

Austrálie – 2. závod: 14. místo
Indonésie – 2. závod: 15. místo
Indonésie – 1. závod: 16. místo
Most – 2. závod: 16. místo
Most – 1. závod: 16. místo

Oliver König si občas před závodem zkusí i aktivity mimo motorsport:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události