šipky

Slzy dojetí! Michael Smith zlomil prokletí, konečně má majorový titul

Michael Smith je pravděpodobně nejlepším šipkařem na světe, kterému se ještě nepovedlo nikdy vyhrát majorový titul. To se změnilo až nyní, ve finále Grand Slamu ve Wolverhamptonu zdolal Nathana Aspinalla a může konečně slavit.

Smith se do finále dostal přes legendárního Raymonda van Barnevelda a jeho soupeřem se stal krajánek Nathan Aspinall. Ten zase zdolal skvěle hrajícího Humphrise. Finále pak bylo jednoznačnou událostí, Smith si prostě řekl, že své prokletí už zlomí. 

Nasázel devětkrát maximum a měl mnohem lepší průměr než jeho protihráč. Smith začínal utíkat v jedenáctém legu, kdy vedl 8:5. Poté vyhrál hned osm legů v řadě a došel si pro majorový titul na akci Grand Slam of Darts, která patří mezi nejlepší turnaje na světě.

Související obsah

Po rozhodující šipce si ulevil, padl k zemi a užíval si moment zaplněné arény, kde mu to přál snad úplně každý. Začal se s ním radovat i Nathan Aspinall a celkově vznikl opravdu krásný sportovní moment. Smith měl dokonce na krajíčku. 

Následně si převzal titul a za pořádného fandění příznivců ve Wolverhamptonu oslavil první majorový a televizní turnaj ve své kariéře. 

Michal Smith – Nathan Aspinall 16:5
180 bodů: 9:1
Průměr: 96,84 – 90,94

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události