MS ve fotbale 2022

Syn fotbalové legendy Weah dostal Američany do vedení. Bale zařídil remízu

Ve druhém utkání skupiny B se střetl Wales se Spojenými státy americkými. V prvním poločase měli navrch Američané a gólem to potvrdil Timothy Weah. Ve druhé půli Velšané zabrali a měli více ze hry, což vedlo k vyrovnání. To zařídil z penalty Gareth Bale. USA a Wales se tedy rozešly smírně.

Hned v úvodu zápasu si po Weahově centru málem vlastní branku vstřelil obránce Rodon, ale brankář Hennessey byl připraven. O chvíli později už hlavičkoval na branku Walesu útočník USA Sargent. Ten však trefil jen vnější tyč, a tak se skóre neměnilo.

Ve 36. minutě už Američané šli do vedení a prosadil se Timothy Weah, syn liberijského prezidenta a držitele zlatého míče George Weaha. Wales toho v první půli moc nepředvedl, a tak po poločase prohrával 0:1.

Ve druhé půli se ostrované herně probudili a začali se dostávat do nebezpečných pozic u branky soupeře. V 64. minutě se dostal po přímém kopu k hlavičce Ben Davies, ale brankář míč krásně vyškrábl nad bránu. Z následujícího rohu jen těsně přestřelil hlavou Moore.

Po rychle rozehraném autovém vhazování byl v 80. minutě ve vápně faulován Gareth Bale. Ten se také postavil k exekuci pokutového kopu a nemýlil se. Na balon si brankář sice sáhl, ale míč vyrazit nedokázal.