MS ve fotbale 2022

Další kontroverze na MS: Fanouškům Walesu zabavili duhové klobouky

Další kontroverze na MS: Fanouškům Walesu zabavili duhové klobouky
Fanoušci Walesu při zápase s USA | Zdroj: Profimedia

Kontroverzních situací a rozhodnutí je na letošním fotbalovém světovém šampionátu spousta. Nyní přišlo další, když před zápasem Walesu s USA byly fanouškům z Británie zabaveny duhové klobouky na podporu LGBTQI+ komunity. Pokud by je návštěvníci neodevzdali pořadatelům, nepustili by je na stadion.

Na sociálních sítích se vyjádřilo několik fanoušků, že byli konfrontováni ochrankou, protože si na Ahmad bin Ali Stadium donesli čepice a kloboučky v duhových barvách. Mezi nimi byla i bývalá fotbalistka Walesu Laura McAllisterová, která musela pokrývku hlavy také odevzdat.

"Navzdory hezkým slovům FIFA před celým šampionátem nám byly na stadionu duhové čepice zabaveny. O všem jsem mluvila se stevardy, máme i videozáznam," uvedla na svém twitterovém účtu. Bývalá fotbalistka byla nakonec ráda, že se na stadion alespoň dostala, a bere to jako malé morální vítězství.

Související obsah

​"Poukázala jsem na to, že FIFA se na tomto turnaji hodně vyjadřovala k podpoře práv LGBTQI+ komunity, a řekla jsem jim, že když pocházím z národa, kde nám velmi záleží na rovnosti všech lidí, klobouk si nesundám," uvedla McAllisterová. "Trvali na tom, že pokud si nesundám duhovou čepici, tak nás na stadion nepustí," dodala.

Problém měl také americký novinář Grant Wahl, jenž uvedl, že byl zadržen pracovníky ochranky poté, co si na zápas vzal duhové tričko.

Podívejte se na sestřih zápasu mezi Walesem a USA:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události