Fotbal

Oslavy 130 let Slavie se nekonají. Trapné ticho, zuří fanoušci. Tvrdík vše vysvětlil

Oslavy 130 let Slavie se nekonají. Trapné ticho, zuří fanoušci. Tvrdík vše vysvětlil
Jaroslav Tvrdík | Zdroj: profimedia.cz

V úterý 22. listopadu se měl v Edenu hrát slavnostní zápas ke 130. výročí fotbalové Slavie. Měl se v něm představit tým Jindřicha Trpišovského proti legionářům klubu. Nic se ale nekonalo, klub k tomu ani nevydal žádné oficiální prohlášení, což fanoušci nechápou. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík pro TN.cz řekl, že to je z důvodu výměny trávníku v Edenu. A nepovažuje za nutné to s fanoušky dále řešit.

Měla to být velká sláva. Dres Slavie měli opět obléknout Tomáš Souček, Vladimír Coufal, Milan Škoda, Alex Král, Ondřej Kúdela nebo Marek Suchý, tedy hráči, kteří se postarali o největší úspěchy pražského klubu v posledních letech. Jaroslav Tvrdík to oznámil na červencové tiskové konferenci, která byla uspořádána k představení nové identity klubu. Vše je ale jinak, protože se v Edenu mění trávník. 

"Měl to být půlrok plný oslav. Sezona začala představením kompletní nové identity klubu (která ovšem dle slov pana Tvrdíka nemá s výročím moc společného), přičemž jsme celý podzim byli v očekávání, s čím dalším klub přijde. Malba bohyně Slavie, předzápasový program. A tím to haslo," stěžují si na sociálních sítích fanoušci pod účtem SlaviaFans. Plánovaný zápas se ale neuskutečnil a klub k tomu nevydal ani žádné oficiální prohlášení.

K celému problému se pro TN.cz vyjádřil předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík. "Výroční zápas měl být původně 22. listopadu, měl navazovat na utkání České republiky v Turecku, protože součástí reprezentace je většina odchovanců Slavie, kteří by se toho zápasu účastnili. Vzhledem k tomu, že jsme se dostali do situace, že máme v Edenu v havarijním stavu trávník, přistupujeme k jeho výměně. Ta informace je všeobecně známá. Myslím, že ji vidí i naši fanoušci. Výroční zápas by neměl žádný smysl, pokud by se nehrál v Edenu," řekl předseda představenstva pražského klubu. 

Jediné oslavy k výročí klubu si fanoušci připravili sami, když se při domácím zápase s Baníkem Ostrava prezentovali velmi povedeným choreem. "Dále ho*no. Nic. Nikde nic. Vše je ještě ve větším kontrastu s aktivitami Tribuny Sever, která s výrazně omezenějším rozpočtem připravila pro slávisty několik prezentací, kterými velice důstojně připomněla vznik našeho klubu," zní z tábora fanoušků Slavie. 

Související obsah

​​Fanouškům pochopitelně také vadí, že klub s nimi tuto situaci v současné době nijak neřeší. "Hrát mrtvého brouka není řešením. Tohle si klub evropského významu, jak mimo jiné vy sami Slavii nazýváte, nezaslouží," zlobí se fanoušci. Slavia ale žádné prohlášení nechystá. "Nepřipravujeme žádné vyjádření. Já chápu, že to je fanouškům líto. Mně by se to také líbilo, já sám jsem byl autorem toho nápadu, ale v této chvíli je pro nás absolutní prioritou vyměnit trávník, dokud je alespoň trochu přijatelné počasí," vysvětluje Tvrdík. 


"Já nemůžu slavit ve chvíli, kdy nemám v pořádku základní výrobní prostředek, kterým trávník je. V létě se ho nepodařilo posadit, nezakořenil. Na jaře chceme bojovat o titul a pohár. Chceme hrát minimálně základní skupinu Evropské ligy. V tuto chvíli práce dostala přednost před oslavami a zábavou," říká předseda představenstva, podle kterého klub mrtvého brouka nehraje. "S tím nesouhlasím. Že ten zápas nebude, je známo delší dobu. Že se mění trávník v Edenu, vědí úplně všichni. To je práce fanoušků, kteří si z nás tímto způsobem utahují. Já si osobně nemyslím, že o tom musíme informovat tiskovou zprávou. S fanoušky jsem o tom mnohokrát komunikoval," uvádí Tvrdík na závěr. 

Slavia v létě představila novou identitu klubu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události