MMA

McGregor čelí další žalobě. Před soud ho žene dlouholetý kamarád

McGregor čelí další žalobě. Před soud ho žene dlouholetý kamarád

Ruský MMA zápasník Arťom Lobov, který žije v Irsku, žene před soud svého dlouholetého kamaráda a tréninkového parťáka Conora McGregora. Nejslavnější zápasník loni prodal většinový podíl firmy Proper 12, jež vyrábí whisky. Lobov žádá podíl, jelikož byl údajně originálním výrobcem slavného nápoje.

Conor McGregor má velký podíl na dnešní popularitě MMA. Právě on si získal nejvíce fanoušků. A kromě úspěchů v kleci se mu daří i v byznysu. Jeho whisky Proper 12 se stala velmi populární mezi fanoušky MMA a vydělala mu pořádný balík. Irský bojovník loni s dalšími spolumajiteli prodal většinový podíl a obchod měl mít hodnotu 600 milionů dolarů (přes 14 miliard korun).

Jenže nyní ho kvůli tomuto obchodu žaluje McGregorův dlouholetý kamarád a tréninkový parťák Arťom Lobov. Bývalý bijec z UFC žádá 5% podíl, jelikož on prý stojí za vznikem slavné whisky. "Jeho jménem jsme zahájili řízení u nejvyššího soudu, abychom prosadili dohodu s panem McGregorem ohledně značky Proper No. Twelve," uvedl Lobovův právní zástupce pro Irish Independent.

"Můj klient byl prvním tvůrcem a spoluzakladatelem konceptu uvedení irské whisky spojené s panem McGregorem na trh. Vzhledem k tomu, že je celá záležitost projednávána u soudu, nebudeme ji dále komentovat," řekl dále právník.

McGregor s Lobovem tak jsou nyní v právním sporu, přitom dříve to bývali velcí kamarádi a tréninkoví parťáci. Právě kvůli Lobovovi vznikl jeden z konfliktů mezi McGregorem a Chabibem Nurmagomedovem, Ir totiž bránil svého kamaráda.

Související obsah

​V reality show The Ultimate Fighter, kterou pořádalo UFC, byl Lobov například jedním ze zápasníků týmu, jehož trenérem byl McGregor. Nyní to však vypadá, že dlouholeté přátelství kvůli milionům skončilo.

McGregor letos odnášel z boje svou další irskou parťačku Sinead Kavanaghovou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události