MS ve fotbale 2022

Další šok na MS v Kataru! Japonci otočili zápas s Německem, které zahodilo šance

Další obrovské překvapení se zrodilo na fotbalovém mistrovství světa v Kataru. Německo si v utkání proti Japonsku vypracovalo mnoho šancí, ale přesto prohrálo 1:2, když soupeř z Asie otočil dvěma góly v poslední 20minutovce. Němci tak do turnaje vstupují stejně špatně jako před čtyřmi roky, kdy prohráli úvodní zápas s Mexikem.

Německá reprezentace přijela do Kataru s touhou napravit propadák z posledního mistrovství světa, kdy skončila na posledním místě se ziskem pouhých tří bodů. Prvním soupeřem jí bylo Japonsko, které nechalo pouze na lavičce tradiční opory Takumiho Minamina a Takehira Tomijasua.

Reprezentace ze země vycházejícího slunce dostala míč do sítě už v 8. minutě, kdy po rychlém protiútoku našel Ito ve vápně Maedu, jenž překonal Neuera. Jeho radost ale netrvala dlouho, protože praporek rozhodčího šel okamžitě nahoru, jelikož se hráč skotského Celticu nacházel v ofsajdu.

Do první vážnější šance se Němci dostali ve 20. minutě. Gündoğan si vyměnil míč s Musialou, načež zasáhl jeden z obránců Japonska, ale k odraženému balonu se dostal Kimmich, jenž povedenou střelou protáhl brankáře soupeře. O devět minut později zase nebezpečně pálil Gündoğan, ale jeho střelu zablokoval Itakura.

Vedení se Německo dočkalo ve 33. minutě z pokutového kopu po faulu brankáře Gondy na Rauma. Zahrání penalty se chopil Gündoğan a nezaváhal. Zvýšit vedení mohl na konci prvního poločasu Musiala, ale pálil těsně nad. Ve čtvrté minutě nastavení druhé půle dostal míč do sítě Havertz, ale i on doplatil na zvednutý praporek rozhodčího. A gól nebyl po kontrole VAR uznán pro ofsajd.

Ve druhém poločase mohl zvýšit na rozdíl dvou branek Musiala, ale z výhodné pozice uvnitř vápna pálil nad branku. Po hodině hry se ke střele z hranice velkého vápna dostal Gündoğan, ale trefil pouze tyč. Další velké šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejdříve Goretzku vychytal zblízka Gonda a o tři minuty později se na druhé straně blýskl Neuer proti hlavičce Ita. A následná dorážka do odkryté branky zamířila mimo.

V 75. minutě se už Japonci gólově dočkali. Minamino poslal střílenou přihrávku před branku, Neuer míč vyrazil pouze na kopačku Doana, který poslal balon do prázdné branky. A to nebylo od Asiatů zdaleka vše. Takuma Asano se uvolnil ve vápně a z úhlu na přední tyč propálil Neuera. Japonci tak byli velmi blízko od šokujícího vítězství.

V závěru se Němci snažili o vyrovnání, ale několik závarů ve vápně nedotáhli do zdárného konce, a tak do turnaje v Kataru vstoupili stejně špatně jako před čtyřmi lety v Rusku.

Výsledek zápasu skupiny E:

Německo–⁠Japonsko 1:1

Branky: 33. Gündoğan (pen.) – 75. Doan

Muž zápasu podle redakce Nova Sport: Ilkay Gündoğan

Německý záložník byl celý zápas aktivní, za což byl odměněn i gólem z pokutového kopu. Mimo to se dostal do několika šancí, ale bohužel pro jeho tým nedokázal žádnou proměnit.

MS ve fotbale on-line

Fotbalové mistrovství světa se letos koná v Kataru od 20. listopadu do 18. prosince. Na našem webu vám nabídneme veškeré aktuality, program turnaje i výsledky