MS ve fotbale 2022

Němci si při týmové fotce zakryli ústa. Nesouhlasí se zákazem FIFA

Němci si při týmové fotce zakryli ústa. Nesouhlasí se zákazem FIFA
Německá reprezentace vyjadřující protest zakrytými ústy | Zdroj: Profimedia

Německá fotbalová reprezentace o sobě dala vědět ještě dřív, než odstartovala zápas s Japonskem. Při společném focení těsně před zahájením duelu si všichni fotbalisté zakryli ústa jako protest proti postoji FIFA k duhovým páskám.

V první chvíli nikdo nevěděl, proč se tak fotbalisté zachovali. O pár minut později ale přišlo vyjádření na oficiálním twitterovém účtu německé reprezentace. "Chtěli jsme kapitánskou páskou vyjádřit postoj k hodnotám, které vyznáváme v německém národním týmu: rozmanitost a vzájemný respekt. Společně s ostatními národy jsme chtěli, aby byl náš hlas slyšet," píše se v úvodu prohlášení.

"Nešlo nám o politické prohlášení – lidská práva jsou neoddiskutovatelná. To by mělo být samozřejmostí, ale stále tomu tak není. Proto je pro nás toto poselství tak důležité. Odepřít nám pásku je totéž jako upřít nám hlas. Za svým postojem si stojíme," píše se ve zbytku německé zprávy.

Související obsah

​FIFA v pondělí zakázala všem kapitánům na letošním světovém šampionátu nosit duhové pásky. Pokud by to někdo porušil, dostal by okamžitě žlutou kartu. Ačkoliv spousta asociací byla proti, nakonec se jednotlivé celky stáhly a nařízení FIFA dodržují. Němci tak dali svou nespokojenost najevo alespoň překrytými ústy.

Zákazu nošení duhových pásek jsme se věnovali i v Televizních novinách:

TN.cz

MS ve fotbale on-line

Fotbalové mistrovství světa se letos koná v Kataru od 20. listopadu do 18. prosince. Na našem webu vám nabídneme veškeré aktuality, program turnaje i výsledky

Speciál ms ve fotbale 2022
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události