MS ve fotbale 2022

Němci dostávají čočku. Soustřeďte se na fotbal, ne na politiku, supí fanoušci

Němci dostávají čočku. Soustřeďte se na fotbal, ne na politiku, supí fanoušci
Německá reprezentace vyjadřující protest zakrytými ústy | Zdroj: Profimedia

Německá reprezentace na fotbalovém mistrovství světa prohrála na úvod s Japonskem překvapivě 1:2. Její fanoušci pochopitelně neskrývají svoji frustraci z tohoto výsledku. Hlavním důvodem nezdaru německých hráčů je podle fanoušků nedostatečné soustředění se na hru kvůli politickému gestu, které fotbalisté předvedli při úvodním focení.

Němečtí hráči si před utkáním s Japonskem během focení zakryli ústa, což měl být protest, že kapitáni nemohou během utkání nosit pásku s nápisem "One Love". Ta má symbolizovat boj proti diskriminaci lidí kvůli sexuální orientaci. Jejich fotografie už během samotného utkání zaplavila sociální sítě a vzbudila mnoho diskuzí. 

Po zápase se to ale svěřencům trenéra Flicka vrací jako bumerang. Duel s Japonskem nezvládli. I přes poločasové vedení prohráli 1:2. Doplatili také na velké množství nevyužitých šancí. Jejich fanoušci na nich nenechali nit suchou. I proto, že v příznivcích oživly nepříjemné vzpomínky na mistrovství světa před čtyřmi lety, kde Německo vypadlo už ve skupině. "Německo si zasloužilo prohrát za to, že bylo příliš posedlé duhovými páskami a politikou," napsal na sociálních sítích jeden z příznivců. 

Související obsah

​​K němu se přidávali i další. "Nenechte se vyvést z míry politikou a hrajte jen svůj fotbal. Všechny tyto zbytečné signály vám vyhrát nepomůžou. Dnes jste měli uspět," píše jiný fanoušek. "To je přesně to, co se stane, když do Kataru přijedete dělat politiku místo fotbalu," dodává další. 

Německá reprezentace vysvětlila toto svoje gesto na sociálních sítích. "Chtěli jsme kapitánskou páskou vyjádřit postoj k hodnotám, které vyznáváme v německém národním týmu: rozmanitost a vzájemný respekt. Společně s ostatními národy jsme chtěli, aby byl náš hlas slyšet," stojí v prohlášení. "Nešlo nám o politické prohlášení – lidská práva jsou neoddiskutovatelná. To by mělo být samozřejmostí, ale stále tomu tak není. Proto je pro nás toto poselství tak důležité. Odepřít nám pásku je totéž jako upřít nám hlas. Za svým postojem si stojíme," píše se ve zbytku německé zprávy.

Související obsah

​​Po nečekané prohře s Japonskem mají Němci vážný problém. Ve zbylých zápasech s Kostarikou a Španělskem musí nutně uspět, aby si zachovali naděje na postup do osmifinále. Vypadnutí v základní skupině na druhém mistrovství světa v řadě by fanoušci jen těžko kousali. 

Na sestřih z utkání Německa proti Japonsku se můžete podívat zde: 

TN.cz

MS ve fotbale on-line

Fotbalové mistrovství světa se letos koná v Kataru od 20. listopadu do 18. prosince. Na našem webu vám nabídneme veškeré aktuality, program turnaje i výsledky

Speciál ms ve fotbale 2022
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události