Hokej

Bitkař Reaves míří do Minnesoty. Rangers dostanou výběr v draftu

Bitkař Reaves míří do Minnesoty. Rangers dostanou výběr v draftu
Bitka Maroona a Reavese | Zdroj: Profimedia

Známý hokejový bitkař Ryan Reaves mění v NHL působiště. New York Rangers jej vyměnili do Minnesoty za výběr v pátém kole draftu.

Ryan Reaves z posledních osmi zápasů Rangers sedmkrát plnil roli zdravého náhradníka. Zdroj blízký týmu prozradil, že 35letý drsňák požádal o přestup a k němu ve středu došlo. Tvrdého bitkaře získala Minnesota Wild, která za něj obětovala výběr v pátém kole draftu v roce 2025.

Reaves letos ve 12 zápasech nezaznamenal ani bod, ale kanadské body nejsou jeho předností. Jméno si v NHL udělal především svou fyzickou hrou, kterou často doplňuje i pěstními souboji. V dresech St. Louis, Pittsburghu, Vegas a NY Rangers posbíral 767 startů a pouze 114 bodů. V bitkách ovšem vyniká, těch stihl už 76. Trestných minut má celkem 992.

V roce 2017 se Reaves popral i s Lukášem Sedlákem:

Bodové kariérní maximum zaznamenal v sezoně 2018-19, kdy v dresu Vegas Golden Knights nastřádal 20 bodů za 9 gólů a 11 asistencí. Produktivitu od něj Wild tedy asi očekávat nebudou, ale hru by mohl přitvrdit.

Související obsah

​​Rodák z Winnipegu má smlouvu pouze do konce aktuální sezony a po ní se stane nechráněným snadným hráčem. Platový strop Wild zatíží částkou 1,75 milionu dolarů (41 milionů korun).

V posledním utkání Reaves pouze v roli náhradníka sledoval výhru Rangers nad Kings 5:3:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události