Fotbal

V Saúdské Arábii se bujaře slaví i den po slavném vítězství. Dostali státní svátek

Na fotbalovém šampionátu v Kataru se zrodilo další překvapení. Německo prohrálo s Japonskem 1:2. Tedy stejným výsledkem, jakým skončilo včerejší utkání mezi Argentinou a Saúdskou Arábií. Tam už mohutně slaví a král dokonce vyhlásil na dnešní den státní svátek.

Po vítězství 2:1 nad Argentinou vypuklo v zemi šílenství. Muži a ženy slavili společně v restauracích což bylo donedávna nemyslitelné. "Náš národní tým reprezentoval všechny Araby. Nemá žádný strach z Argentiny nebo jakéhokoli jiného týmu. Tato výhra je gestem pro všechny Saúdy," řekl jeden z fanoušků jménem Mamdooh Al Johani. 

Saúdskoarabský král dokonce v zemi vyhlásil státní svátek. Všichni zaměstnanci soukromého i veřejného sektoru a studenti, tak mohli i dnes pokračovat v bujarých oslavách. Pití alkoholu je přitom v zemi trestné. Upozorňuje na to i české velvyslanectví v Rijádu.

Související obsah

​"Důrazně žádáme cestovatele a fotbalové fanoušky, aby tato doporučení (dovoz a pití alkoholu) nepodceňovali, respektovali místní zákony a nesnažili se je žádným způsobem obcházet," zní jasný vzkaz z velvyslanectví. 

Že jde o zemi kulturně nám poměrně vzdálenou dokládá to, že před prvním zápasem mistrovství světa popravili v Saúdské Arábii 12 lidí. Celkově tam už letos bylo 141 poprav. Ty jsou veřejné, povoleno je křižování i utínání končetin. Teprve nedávno bylo zakázáno bičování. Vzhledem k tomu, že Saúdská Arábie chce spolupořádat mistrovství světa ve fotbale v roce 2030, bude zajímavé sledovat, jestli od takových trestů upustí.

TN.cz

MS ve fotbale on-line

Fotbalové mistrovství světa se letos koná v Kataru od 20. listopadu do 18. prosince. Na našem webu vám nabídneme veškeré aktuality, program turnaje i výsledky

Speciál ms ve fotbale 2022
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události