MMA

Procházkova obhajoba titulu se ruší, český bijec se vážně zranil

Procházkova obhajoba titulu se ruší, český bijec se vážně zranil
Jiří Procházka na vážení před titulovou bitvou | Zdroj: UFC

Desátého prosince měl Jiří Procházka obhajovat titul v polotěžké váze UFC proti Gloveru Teixeirovi. Jenže k zápasu bohužel nedojde. Český MMA zápasník si na přípravném kempu v USA vážně poranil rameno, takže se jeho zápas ruší. Titulu se z respektu k soupeřům vzdal. Informaci potvrdil i Procházkův trenér a manažer Martin Karaivanov.

Na jejich odvetu se těšil snad celý svět MMA. První duel, ve kterém Jiří Procházka Teixeiru obral o titul nabídl mnoho zvratů, a i když Čech na body prohrával, minutu před koncem donutil soupeře odklepat a získal šampionský pás. Oba toužili po odvetě a UFC jim vyšlo vstříc a naplánovalo jejich zápas na 10. prosince.

Jenže k tomu nedojde. Procházka se během pobytu v USA vážně zranil. Informaci redakci TN.cz potvrdil trenér a manažer Jiřího Procházky Martin Karaivanov: "Jiří nebude obhajovat titul kvůli zranění. Veškeré další informace poskytne ve svém prohlášení na sociálních sítích.

Související obsah

Následně se v obsáhlém příspěvku k celé situaci vyjádřil i sám Procházka. "Poranil jsem si rameno a je nezbytná operace, která mě odstaví minimálně na 6 měsíců. S vědomím této informace, jsem se rozhodl, po konzultaci s vedením UFC, že z důvodu tohoto časového omezení, nebudu brzdit polotěžkou divizi a titul aktuálně uvolním.  Pro titul šampiona UFC si půjdu hned jak mi doktoři dají zelenou do zápasu. Půjdu si pro ten pás a získám ho, nehledě na to, kdo ho bude aktuálně držet," vzkázal rodák z Hostěradic. 

Co přesně se Procházkovi s ramenem stalo, zatím není jasné. Podle prvních zpráv ale jde o závažný zdravotní problém. Prezident UFC Dana White dokonce úraz pro Yahoo Sports označil za "nejhorší zranění ramene, které doktoři v UFC historii viděli". 

O volný titul se nově na UFC 282 utká bývalý šampion Jan Blachowicz s aktuální trojkou žebříčku Magomedem Ankalajevem.

Procházka se po zisku titulu dočkal velkolepého přivítání, které si patřičně užil:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události